Etiketa: is_tag

Nisin aplikimet për skemën e bujqësisë, Denaj: 10 mijë aplikime vetëm ditën e parë, përfitojnë më shumë operatorët e bashkuar
Kanë nisur aplikimet për subvencionet në bujqësi. Buxheti për këtë vit është 55 milionë dollarë dhe do të shpërndahet për afro 70 mijë fermerë nëse aplikojnë. Ministrja e Bujqësisë, Anila Denaj th...
“Tregjet do të kthehen në atraksione turistike”, Denaj: Fermerëve iu duhet bashkimi i operatorëve
Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj ka thënë se grumbulluesit nuk respektojnë marrëveshjet dhe këtë e ka parë gjatë një vizite në Malësinë e Madhe. E ftuar në “Real Story”, ajo...
IPARD III, Denaj korrigjon ‘VOA’-n: Nuk ka pezullim të fondeve për bujqësinë, por…
Një ditë më parë, Zëri i Amerikës duke cituar Delegacionin e Bashkimit Europian në Shqipëri, raportoi se edhe nisja e zbatimit të programit IPARD III në mbështetje të bujqësisë shqiptare, është pe...
Miratohet rritja e pagës, paga minimale bëhet 30 mijë lekë.
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka miratuar rritjen e pagës minimale të punonjësve në 30 mijë lekë. “Paga bazë minimale në shkallë vendi, e detyrueshme për t’u zbatuar nga çdo...