Etiketa: is_tag

KOHA PËR TË NGRITUR VESHËT KUNDËR TRUMP
Frrok Çupi/ Shqiptarët mos i quani ashtu si më parë, vetëm ‘pro- amerikanë’. Po flas për shqiptarët e politikës dhe të fesë. Ardhja në fuqi e Donald Trump, dhe më në fund akti i tij kundër terroriz...
Presidenti Macron i Francës fton presidentin Trump në paradën e 14 korrikut.
Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka ftuar homologun e tij amerikan Donald Trump që më 14 korrik të marrë pjesë në paradën me rastin e festës kombëtare në Francë, njoftoi kabineti i Macron. ...
Burri i ambasadores Romana Vlahutin- Sorosian; del hapur kundër Presidentit Trump
(FOTO: Vlado Azinovic dhe Romana Vlahutin)/ Ndërsa në Tiranë mediat vlojnë mbi shpenzimet e dyshimta të blerjes së vilës nga Delegacioni i BE-së, diku në Bosnje Hercegovinë, bashkëshorti i zonj...
McCain pranon se është i përzierë në skandalin “memo e Kremlinit” kundër Trump.
(FOTO: John McCain, Uashington)/ Gazeta Mail Online sot publikon dëshminë e John McCain dhe një koment: -Isha unë: John McCain- rmiku i betuar i Trump që pranoj se si ai mban në dorë një dos...
Unioni i mësuesve në San Francisco kundër Trump: “Mos u tregoni studentëve se Hillary ka humbur!”
(FOTO: Pamje nga protestat e studentëve në San Francisco)   Bashkimi i edukatorëve në San Francisko, një union që përfaqëson mësuesit në shkollat publike, shpërndau një udhëzues kontrav...
Protestat anti- Trump: Të majtët i kthehen histerisë fanatike.
(FOTO: Erick Erickson, editor i Fox News)  Erick Erickson, editor i Fox News/ Për tetë vjet me radhë refuzuan që të jenë të llogaritshëm. Të papajtueshëm me patriotizmin e deklaruar, tetë vj...