Etiketa: is_tag

Dita e Arbëreshëve/ Rama: Do kemi “Muzeun e Arbëreshëve” në Kalanë e Skënderbeut
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës në Samitin e Diasporës në Ditën Arbëreshe në Pallatin e Kongreseve, tha se është privilegj të presësh dhe t’u drejtohesh stërnipërve dhe stërmbesa...
Dita e arbëreshëve në Tiranë më 22 nëntor”, drejtoresha Kastrati ndan detajet: Nismë e kryeministrit Rama
22 Nëntori në Tiranë do të jetë Dita e Arbëreshëve. Drejtoresha e qendrës së studimeve arbëreshe, Diana Kastrati ka zbuluar në emisionin “Pas Mesnate”, se kjo ka qene një ide e kryeministrit Ed...