Etiketa: is_tag

Nga Robert Ndrenika te Tinka Kurti, aktorët në ceremoninë e nisjes së Teatrit të Ri Kombëtar.
Robert Ndrenika, Luiza Xhuvani, Artan Imami, Tinka Kurti, Luftar Paja, e shumë emra të tjerë, që kanë lënë gjurmë në skenën e Teatrit Kombëtar, ishin të pranishëm në ceremoninë e vendosjes së gurt...
Rama: ” Je aktor, por nuk ke të drejtë të shash e të shpifësh… Unë nuk ka lidhje me punët e zeza, që thoni ju”
Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një mesazh regjisorit të njohur Edmond Budina, një prej zërave më të fortë në mbështetje të Teatrit Kombëtar dhe kundër shembjes së tij. Rama i shkruan se...
Piro Milkani, Ruzhdi Pulaha, Alfred Trebicka dhe Albert Minga i bashkohen peticionit pro Teatrit të Ri
Të tjera personalitete të fushës së artit i janë bashkuar kolegëve të tyre, duke firmosur peticionin për ngritjen e Teatrit të Ri Kombëtar dhe duke iu bashkuar thirrjes se politika duhet të qënd...
ARTISTËT E KANË KOT
Frrok Çupi/ Çfarë duan artistët në këtë revoltë të ditës? E para, duan bukën e gojës. Njëri prej më të njohurve të skenës së filmit tha sot gjatë revoltës, se paga e një artisti është më e vogël s...
Artistët bëhen bashkë në kundërshtimin e ligjit “të turpshëm” për Trashëgiminë Kulturore
Ministria e Kulturës ka bërë gati projekt- ligjin mbi Trashëgiminë Kulturore, i cili orë pas ore mund të bëhet ligj. Por sapo projekt- ligji ka rënë në dorë të artistëve, menjëherë është kundërsht...
Demokratët goditën Ivankën, por nuk e dinin çfarë do të ndodhte pastaj….
  Liberalët në Amerikë nuk pushuan së së ndjekuri dhe së përgjuar Donald Trump dhe familjene  tij. Ata dolën në rrugë, bënë trazira, thyen gjëra, shkatërruan... Tani i janë vënë pas Ivankë...