Etiketa: becchetti

Becchetti, një sundimtar i budallenjve
  Frrok Çupi Tani Francesco po e turbullon vendin tonë edhe me mosqenien e tij. Kur hyri këtu e kishte menduar ndryshe... Në vitin 1992 vjeshta erdhi më e herët, të ftohtët e Tiranës të hynte...
“Për tekat e Ramës e Veliajt Shqipëria do paguajë 110 milionë euro”, Basha flet mbi çështjen “Becchetti”
Gjatë takimit me përfaqësues të shoqatës së Bimëve Mjekësore në Malësinë, kreu i PD-së Lulzim Basha foli edhe mbi çështjen “Becchetti”, sipërmarrësin italian të cilit Shqipëria duhet t’i paguajë n...
TV Agon produkt i disa veprave Penale! Zëri i Amerikës dhe e vërteta e gjyqit të trafikantit Beccheti
Mediat angleze shkruajnë se Presidenti i Leyton Orient, Francesco Becchetti nuk do të ekstradohet në Shqipëri për mashtrim, falsifikim dhe pastrim parash, vendim i marrë nga një gjykatë angleze. ...
Gjyqi në Arbitrazh me Becchettin, Rama: Gëzimi sharlatanesk i Metës dhe Lulepartisë i parakohshëm!
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me vendimin e gjykates se Arbitrazhit ku Shqipëria humbi gjyqin me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, lidhur me dëmshpërblimin e kërkuar nga ...
Becchetti humb gjyqin ndaj Shqipërisë mbi hidrocentralin e Kalivaçit.
Gjyqi aq shumë i përfolur si në favor të biznesmenit italian Francesco Becchetti kundër qeverisë së Shqipërisë, mori fund. Becchetti i njohur si ‘legjendë’ për fitimin e gjyqeve edhe ‘kur nuk ka t...