Etiketa: is_tag

Kurti, incident me Begajn/ Përjashton Presidentin nga fjalimet e festës së çlirimit
KOMENT Ndonëse na ndan pak se një javë nga 25 vjetori i çlirimit të Kosovës, qeveria e këtij vendi nuk ka ende një agjendë zyrtare përfundimtare. Burime për ABC News citojnë se mes presidentes ...
Cameron niset drejt Rinasit, anulon takimin me presidentin Begaj.
Sekretari i Jashtëm Britanik, David Cameron ka anuluar takimin e parashikuar në axhendën e vizitës së tij në Shqipëri me Presidentin Bajram Begaj. Shkak është bërë axhenda e ngjeshur e Cameron. ...
Sulmi iranian mbi Izrael, Begaj: Shpresojmë të mos ketë përshkallëzim të mëtejshëm
  Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Përmes një postimi në ‘X’, Begaj shprehet se dënon ashpër sulmin e paprecedentë të Iranit nda...
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pritet nga homologu shqiptar në Tiranë.
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga homologu shqiptar Bajram Begaj. Kreu i shtetit francez erdhi të hënën pasdite në Tiranë, ndërsa u prit nga...
Samiti në Tiranë, Begaj: Historike për rrugën e Shqipërisë dhe të rajonit drejt BE-së
Presidenti Bajram Begaj ka përshëndetuar mbajtjen e Samitit të Procesit të Berlinit që zhvillohet sot në Tiranë. Presidenti Begaj shprehet se kjo është një ngjarje e madhe historike për rrugëtimin...
Begaj pret Yuri Kim, takimi i fundit në prag të ditës kur ambasadorja të dorëzojë detyrën
Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren amerikane, Yuri Kim, me rastin e përfundimit të misionit të saj diplomatik në vendin tonë. Presidenti e falënderoi ambasadoren për...
Kryeministri Rama, që në mëngjes në takim me presidentin Begaj në Presidencë
(FOTO Arkiv) Sot, në orën 08:30 , kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me Presidentin e Republikës, Bajram Begaj. Mësohet se takimi po zhvillohet në ambientet e Presidencës. Deri m...
Tërmeti shkatërrues në Turqi, Rama: ‘Nisim një mision shpëtimi, ngushëllimet më të thella!’
Kryeministri Edi Rama bën me dije se sot do të niset një mision shpëtimi drejt Turqisë.  Shqipëria është gati për të ofruar ndihmën e saj me çfarë të ketë mundësi për të qenë sa më pranë Turqisë ...
Pse-ja e takimit të Ramës me presidentin Begaj… Ndryshimi i ambasadorëve dhe mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare
Kryeministri Edi Rama ka zbardhur disa detaje nga takimi që zhvilloi mëngjesin e kësaj të premteje në Presidencë me kreun e Shtetit, Bajram Begaj. Rama në një postim në rrjetet sociale thotë se...
Kryeministri Rama në Presidencë, takim mbi një orë me presidentin Begaj.
Kryeministri Edi Rama, paraditen e së premtes, ka zhvilluar një takim në Presidencë me Kreun e Shtetit, Bajram Begaj. Takimi vjen pas atij që kreu i qeverisë zhvilloi me anëtarët ...