Etiketa: is_tag

Lideri i Hamasit u vra në Bejrut. Kush ishte Salah al-Arouri?
Një sulm me dron në periferinë jugore të Bejrutit, Dahiyeh, një bastion i Hezbollahut, vrau të martën zyrtarin e lartë të Hamasit, Salah al-Arouri. Droni goditi një zyrë të Hamasit, duke vrarë ...
Shpërthimi i Bejrutit: Libani në zi kombëtare për 78 viktima dhe 4000 të plagosur.
Libani sot është në zi pas një shpërthimi të madh në kryeqytetin Beirut vrau të paktën 78 njerëz dhe plagosi më shumë se 4,000 të tjerë të martën. I gjithë qyteti u trondit nga shpërthimi, i ci...
Shpërthimi i Bejrutit: Shtohet tmerri, deri tani 50 të vdekur dhe 2700 të plagosur.
Një shpërthim i madh në kryeqytetin Liban, Beirut, ka vrarë të paktën 50 njerëz dhe plagosur më shumë se 2.700 të tjerë, thotë ministri i shëndetësisë. Ende nuk është e qartë se çfarë e shkakto...
Dramatike në Bejrut, 27 të vdekur dhe 2500 të plagosur. Kaos në spitale, thirrje për t% dhuruar gjak..
Një shpërthim masiv tronditi të martën kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ku mijëra njerëz janë plagosur dhe raportohet për viktima.  Deri më tani raportohen 27 të vdekur dhe mbi 2.500 të plagosur....
Qindra të plagosur nga shpërthimi në Bejrut, mund të ketë viktima
Një shpërthim shumë i fuqishëm është regjistruar në portin kryesor të Bejrutit, në Liban duke shkaktuar dhjetëra persona të lënduar dhe dëme të mëdha të ndërtesave dhe zyrat përreth qytetit. ...
VIDEO/ Bejruti në tym e panik, marrin flakë depot e portit
Një shpërthim i madh ka ndodhur në kryeqytetin e Libanit, në Bejrut. Shpërthimi masiv i së martës ka tronditur një pjesë të Bejrutit, duke bërë që në ajër të ketë re të dendura të tymit, raport...
Ministri Lleshaj, nga Bejruti: ‘Alvin po niset drejt Italisë, shikojmë mundësitë të marrim fëmijët e tjerë”.
Në një lidhje direkte gjatë edicionit informativ të orës 15:00 në Top Channel, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit, të cilit iu referua si tepër i ndër...