Etiketa: is_tag

Sulmohet verbalisht ambasadori i SHBA-së në Serbi: ‘Vrasës që shëtit në Beograd’
“Vrasësi po shëtit nëpër Beograd, i ftohtë si vdekja”, “vrasësi i fëmijëve”, “Kosova dhe Metohija është pjesë e Serbisë”, “Populli serb është me Rusinë”. Janë disa nga fjalët me të cilat është fye...
Rama në Beograd: Plani franko-gjerman është rruga e uljes së tensioneve
Kryeministri Edi Rama gjatë turit Ballkanik u prit në Beograd nga presidenti Aleksandër Vuçiç, ndërsa foli për tensionet në veri të Kosovës. Kryeministri Rama u shpreh se rruga e vetme është rruga...
Stërvitje e përbashkët Serbi – SHBA, ambasadori amerikan në Beograd publikon pamjet
Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka vëzhguar nga afër stërvitjet e përbashkëta mes ushtrisë serbe dhe asaj amerikane. Përmes një postimi në twitter, zyrtari i lartë amerikan tha ...
Beogradi zbut qëndrimet mbi gatishmërinë e ushtrisë për luftë, zbaton thirrjen e SHBA
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reflektuar duke adresuar shqetësimin e SHBA dhe vendeve të QUINT-it për të ulur gjendjen e gatishmërisë për luftë të ushtrisë së Serbisë në kufi me Kosov...
Ballkani i Hapur/ Në Beograd mbahet ‘Panairi i Verës’. Rama: Nismë për njerëzit, kemi humbur shumë kohë!
Kryeministiri Edi Rama ka mbërritur në Beograd ku po mbahet Panairi i Verës që është titulluar "Vizioni i Verës" që është organizuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut në kuadër të nismë...
Sot nis takimi “Ballkani i hapur” dy ditë në Serbi, zbardhet agjenda
Për dy ditë me radhë, do të mbahet në Serbi “Ballkani i hapur”, ku pritet të të finalizohet marrëveshja për tregtinë pa kufizime të ushqimeve, me qëllim që të mos përsëritet më situata që për ...
Kreu i inteligjencës së Putinit në fund të shkurtit në Beograd. Pse? Për hapur një front të ri destabilizimi në rajon?
(Nikollai Patrushev, sekretari i Këshillit të Sigurës Kombëtare të Rusisë) Nga Xhezair Dashi, Albanian Post Pas asaj që Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç e quajti “vë...
Protesta e Berishës kundër Vuçiç, Brnabiç: Pati mbështetje edhe nga Beogradi
Për kryeministren e Serbisë, Ana Brnabiç Sali Berisha është një politikan i së shkuarës që kërkon të ndërtojë politikën e tij me konflikt dhe jo bashkëpunim. Këto komente, kryeministrja serbe i bë...
‘Open Balkans’, zbardhet deklarata e përbashkët e tre liderëve
E enjtja 4 nëntorit u identifikua me samitin e Beogradit, mbajtur në kuadër të nismës “Open Balkan”. Pas takimit mes tre liderëve, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti serb, Alksandë...
‘Open Balkan’ në Beograd! Rama-Vuçiç-Dimitrov: Kjo nismë që njerëzit tanë të jetojnë më mirë, në dhjetor në Tiranë! Pas një viti e gjysmë asnjë pengesë në kufi
Pas një viti e gjysmë Serbia-Shqipëria-Maqedonia e Veriut nuk do të kenë më asnjë pengesë në kufi për njerëzit e tyre dhe se do të kalojnë lirisht në këto tre vende. Ky lehtësim vjen pikërisht si ...