Etiketa: is_tag

Rama në Berat, nis puna për Programin Kombëtar të Efiçencës Energjetike
Kryeministri Edi Rama vizitoi këtë të martë Beratin, nga ku sipas kryeministrisë do të nisë edhe puna në kuadër të Programit Kombëtar të Efiçencës Energjetike. Programi po shtrihe...
Ankimi i LSI/ KAS shqyrton 24 kuti të Beratit, vetëm 2 raste të dyshuara për votim të dyfishtë!
Administrata e KQZ ka përfunduar shqyrtimin e materialeve zgjedhore për 24 kutitë me materiale zgjedhore për qarkun e Beratit, për të gjetur parregullsi me kërkesë të LSI-së. Për shkak të volumit ...
Hapen disa kuti votimi për qarkun Berat, KAS: Pranohen si provë disa nga materialet e dorëzuara nga LSI dhe PD
KAS në mbledhjen e sotme ka vendosur të hap kutitë për disa qendra votimi që janë kërkuar nga LSI dhe PD për qarkun e Beratit, ku do të marrë si prova disa nga materialet e dorëzuara nga ky subjek...
Presidenti Meta: ‘Ngrehuni dhe bjeruni, korrini dhe dhtypini, katundar e punëtorë’.
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me një lajm se PD e Beratit ka bllokuar një kamion  me ndihma ushqimore t në këtë qytet. Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se ...
Ai që theu derën e zyrës së PS në Berat, paska qenë djali i kryetares së Forumit të Gruas të PD
Sot eshtë identifikuar personi, i cili ditën e djeshme në Berat ka qëlluar me gurë zyrat e PS-së në këtë qytetet. Bëhet me dije se është proceduar penalisht për veprën penale “shkatërrimit të p...
Digjen tre banesa gjatë natës në Berat, humbin jetën babë e bir, dyshohet për viktima të tjera
Gjatë mbrëmjes, një zjarr i përmasave të mëdha ka shkrumbuar tërësisht tre banesa në lagjen Muzakaj në Berat. Si pasojë kanë humbur jetën dy persona, të cilët ndodheshin në njërën prej shtëpive. A...
Nuk pushojnë largimet nga LSI, 100 të rinj të Beratit i bashkohen sot Partisë Socialiste: ‘Nuk ndihemi më të përfaqësuar ndaj LSI-së!’.
Anëtarët e LRI-së kalojnë me PS dhe deklarojnë se LSI është kthyer në partinë e shërbëtorëve të familjes, raporton sot TCH. Pas largimit të Nasip Naços dhe Gledion Rehovicës nga LSI-ja e Bera...
Si ndryshojnë kalaja e lashtë e Beratit dhe Ura Vajgurore/ kryeministri Rama
Kryeministri  Edi Rama ka kryer inspektime në qytetin e Beratit , ku ka parë edhe punimet për rrugën e re të Kalasë. Sipas tij Kalaja e Beratit e cila do të ndryshojë krejtësisht cilësinë e kës...
‘Infektohet’ spitali i Beratit/ 5 infermiere dhe 3 punonjës magazine dhe kaldaje të prekur me COVID
Covid-19 është rikthyer fuqishëm tek bluzat e bardha, brenda Spitalit Rajonal të Beratit, ku janë konfirmuar “pozitivë” 8 raste. Të infektuar rezultojnë 5 infermiere në Repartet e Kirurgjisë, Pedi...
Tragjedi familjare në Roshnik të Beratit; humbin jetën në pus tre anëtarë të familjes
Ngjarja që ndodhi sot në mëngjes në komunën e Roshnikut, është shumë e rëndë. Kryefamiljari 75 vjeç dhe dy nipat e tij, kanë humbur jetën në pusin që ndodhet prej vitesh në oborrin e shtëpisë. Kam...