Etiketa: bilanc

COVID19/ 11 të vdekur në 24 orë, 30 pacientë në gjendje të rëndë në spital
Dita e sotme ka shënuar numrin më të madh të të vdekurve në 24 orë në vendin tonë që prej shfaqjes së COVID. 11 qytetarë nuk kanë mundur t’i mbijetojnë virusit të padukshëm,  4 qytetarë nga T...
Covid19/ Rriten ndjeshëm rastet në Shqipëri! Rezultojnë pozitivë 182 persona, asnjë viktimë
Gjatë 24 orëve në Shqipëri janë kryer 3,613 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 182 qytetarë. Qytetarët e infektuar janë të shpërndarë në këto bashki: 50 raste në Tiranë, ...
Covid-19 në 24 orë/ Vetëm në Tiranë 300 raste të reja, 21 viktima dhe 819 raste të reja në gjithë vendin.
Koronavirusi vijon të shënojë shifra shqetësuese në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën 21 persona, ndërsa kanë rezultuar pozitivë 819 të tjerë. Nga 3372 testime të kryera,...
COVID19/ Tetë viktima dhe 495 raste pozitiv- vetëm sot!
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, nisur nga rritja e rasteve të konfirmuar me COVID19 dhe të shtruarve në spitale vijon t’ju bëj thirrje qytetarëve për zbatimin e të masave...
COVID19/ Në vendin tonë po nxitojnë rastet: Sot 302 raste të reja dhe 3 viktima.
3 humbje jete, 54 të shëruar dhe 302 raste të reja, ky është bilanci i Covid-19 në vendin tonë, përgjatë 24 orëve të fundit. “Janë kryer 1405 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë re...
‘Infektohet’ spitali i Beratit/ 5 infermiere dhe 3 punonjës magazine dhe kaldaje të prekur me COVID
Covid-19 është rikthyer fuqishëm tek bluzat e bardha, brenda Spitalit Rajonal të Beratit, ku janë konfirmuar “pozitivë” 8 raste. Të infektuar rezultojnë 5 infermiere në Repartet e Kirurgjisë, Pedi...
COVID19/ Rekord trishtues i rasteve me infeksion
  82 raste në vend në 24 orët e fundit me covid-19 janë konfirmuar, siç Top Channel raportoi më herët. Kjo është shifra më e lartë që vendi ynë ka regjistruar ndonjëherë që nga fillimi i p...
COVID19/ Çdo ditë një rekord i rasteve të reja/ 44 të infektuar në 24 orë
E sotmja eshte dita me numrin me te madh te rasteve pozitive me koronavirus ne 24 oret e fundit. Ministria e Shendetesise ka njoftuar zyrtarisht se ne vend jane konfirmuar 44 raste te reja me k...
Covid19/ Po shtohen rastet me të infektuar, në 24 orë kapen 9 raste
9 raste të reja janë konfirmuar me covid-19 në vend në 24 orët e fundit.  177 raste aktive janë gjithsej në vend. Ndërkohë që dje në vend ndërroi jetë në spitalin infektiv një 64-vjeçare, e c...
I FUNDIT/ Shqipëria vetëm 2 raste të reja me Covid 19, ja ku u zbuluan
Vetëm 2 raste të reja me Covid 19 janë zbuluar në vendin tonë, nga 168 testime që janë kryer gjithsej. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë vetëm 2 raste të reja janë zbuluar në qytetin e Durrësit,...
Faqja 1 prej 212