Etiketa: is_tag

Shit-blerje votash për Partinë e Lirisë, 1 në pranga, 1 nën hetim!
Komunikimi për shit-blerje votash për Partinë e Lirisë ka vënë në pranga një 52-vjeçar dhe një tjetër është vënë nën hetim. 52-vjeçar i identifikuar si Kristo Agalliu, është arrestuar dhe Agron Du...
Ministria e Brendshme: Ka qindra raste ‘blerje votash”. “Na njoftoni në nr. 112”
Ministria e Brendshme njofton se është shtuar numri i denoncimeve për rastet e dyshuara të veprës penale të shitblerjes së votave dhe poshtërimit  të votuesve. Sipas një deklarate për shtyp jep...
Tentuan të blejnë vota, 3 të ndaluar në Vlorë
Me akuzën “tentativë për blerje vote” tre persona janë ndaluar nga policia e Vlorës. Në pranga përfunduan shtetasit me inicialet A. A., N. H., dhe G. O., banues në qytetin e Vlorës. Material...
Doganieri i Vermoshit dyshohet se ‘po blinte vota’. Arrestohet dhe i sekuestrohen lek dhe makina.
Policia ka vënë në pranga një 26-vjeçar me detyrë doganier në Vermosh, pasi iu gjet në makinë një listë votuesish dhe një sasi e konsiderueshme parash. Sipas policisë, Izmir Bushaj do shpërndan...
Pandeli Majko thotë se edhe me qeveri teknike “ne do t’i blejmë votat”
(FOTO: Deputeti socialist, Majko)  Ish kryeministri Socialist dhe tani deputet i PS, Pandeli Majko, ka deklaruar sot me mburrje se “votat do t’i blejmë” edhe në qeveri teknike. Ai ka folur p...
Nis gara e videove për blerje votash në Dibër
  Dy nga kanalet televizive më të njohura në vend, Top Channel dhe Klan, janë përfshirë në një garë cili do të transmetojë më shumë prova të filmuara se si u blenë votat në Dibër. Në Dibër...
Dy ditë para votimit, në Dibër kapen duke blerë vota
  Banorët e fshatit Tomin, në vend që të viheshin në radhë për të shitur votën, kanë kapur njeriun që po i blinte votat. Ky ishte adminstratori i Partisë Socialiste të zonës, Nuri Meda. Ky...