Etiketa: is_tag

Antony Blinken: SHBA s’mund të mbështesë një operacion të madh ushtarak në Rafah
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken përsëriti qëndrimin e SHBA-së për ofensivën e planifikuar ushtarake të Izraelit në Rafah duke thënë se ata nuk mund të mbështesin një operacion të madh...
Blinken dhe Tajani firmosin memorandum për luftën ndaj dezinformimit
Sekretari amerikan i Shtetit, Antoni Blinken, dhe Ministri i Jashtëm italian Antonio Tajani kanë nënshkruar një memorandum mirëkuptimi për të zgjeruar bashkëpunimin në luftën kundër manipulimit të...
Blinken shkruan për vizitën në Shqipëri: ‘Një aleat i vjetër i SHBA, kanë mbështetjen tonë në luftën kundër korrupsionit!’
Në një postim të fundit në Instagram, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për vizitën e tij në Shqipëri. Blinken e ka cilësuar Shqipërinë si një partner të vjetër të SHBA dh...
16 vjetori i pavarësisë/ Blinken: Inkurajojmë Kosovën të zbatojë zotimet dhe të ecë përpara përmes dialogut me Serbinë
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes Shteteve...
Blinken takim me Dumanin/ Sekretari amerikan i shtetit me drejtues të drejtësisë
Pas fjalimit te Piramida e Tiranës, sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken po takohet me kreun e SPAK, Altin Dumanin dhe disa drejtues të drejtësisë, zotin Sokol Sadushi, zotin Artur Metani,...
Pas Begajt, Blinken takon kreun e SPAK Altin Dumanin te Piramida
Sekretari Amerikan i Shtetit vijon vizitën zyrtare në Tiranë. Pas takimit me presidentin Bajram Begaj në Presidencë sekretari amerikan i shtetit u vendos tek Piramida ku po takohet me kreun e S...
Blinken: Rama udhëheqës i shkëlqyer dhe kryeministër i mirë! Nëpër rrugë ndjeva energji për të ardhmen
Një udhëheqës të shkëlqyer që përballoi vështirësi. Kështu e përshkroi sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken kryeministrin Edi Rama “Jam mirënjohës për partneritetin e jashtëzakonshëm  që...
Blinken në Tiranë, ambasada e SHBA zbulon axhendën dhe konfirmon se do të takohet me krerë të sistemit të drejtësisë
Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka konfirmuar se Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të takohet me drejtues të drejtësisë në vendin tonë. Blinken do të takohet me presidentin Bajram Be...
“Mirë se erdhe Antony!”. Ministri Hasani publikon fotot nga pritja e Blinken: Partneriteti me SHBA vetëm forcohet
Postimi i ministrit Hasani: Mirë se erdhe Antony! Kënaqësi të mirëpres Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken në vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri. Partneriteti dhe bashkëpunimi ...
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ulet në tokën shqiptare
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka mbërritur në Tiranë. Avioni me të cilin udhëtonte Blinken, është ulur në aeroportin “Nënë Tereza, rreth orës 11:12. Blinken është pritur në aerop...