Etiketa: is_tag

Trazirat në Brazil çojnë në mbi 1500 numrin e arrestimeve, dhjetëra lëndime, 6 në gjendje kritike
Mediat kombëtare të lajmeve në Brazil, duke cituar policinë federale, raportuan se trazirat që rezultuan në shkatërrimin pothuajse total të selisë së Kongresit dhe Gjykatës Supreme Federale (STF) ...
Nga karriera, te jeta personale/ Kush ishte Pele, legjenda që mahniti gjithë botën e futbollit?
Legjenda e Brazilit, Pele ka ndërruar sot jetë në moshën 82-vjeçare, duke hidhëruar të gjithë botën e futbollit. Ai vuante prej kohësh nga kanceri dhe sot ndërroi jetë duke u bashkuar në qiell me ...
Vdes Pele, Brazili 3 ditë në zi
Pele, “Mbreti” i futbollit, i cili fitoi tre Kupa Bote dhe u bë një nga figurat sportive kryesore të shekullit të kaluar, ndërroi jetë të enjten, në moshën 82-vjeçare. Braziliani ...
Presidenti i Brazilit, Bolsonaro testohet pozitiv me koronavirus
Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro është testuar pozitiv për koronavirus. Ai e bëri testin, të katërtin e tij, të hënën, pasi shfaqi simptoma, përfshirë një temperaturë të lartë. Zoti Bols...
Trump do të presë presidentin Brazilian, Bolsonaro, në Florida
Washington (AFP) - Presidenti Donald Trump tha të Premten se do të presë homologun e tij Brazilian Jair Bolsonaro për darkë në resortin e tij në Florida këtë fundjavë. "Ne do të darkojmë në Mar...
Zjarret në Amazonë: Franca kërcënon se do të bllokojë marrëveshjen tregtare të BE.
Franca dhe Irlanda thonë se nuk do të ratifikojnë marrëveshjen e madhe tregtare me Afrikën e Jugut derisa Brazili nuk bën më shumë për të luftuar zjarret në Amazon. Lideri francez, Emmanuel Mac...
Brazil, ish-presidenti Michel Temer arrestohet për korrupsion
-Administrata Bolsonaro ka komentuar arrestimin e shkëlqyer duke përsëritur angazhimin e presidentit aktual për të çrrënjosur korrupsionin nga vendi i Amerikës së Jugut- Nga: Gerry Freda / I...
Donald Trump takohet me presidentin konservator populist të Brazilit në Shtëpinë e Bardhë
Chris Kleponis-Pool/Getty Presidenti Donald Trump u takua me Presidentin e Brazilit Jair Bolsonaro të martën në Zyrën Ovale. Të dy udhëheqësit shkëmbyen bluzat e futbollit nga vendet e tyre ...
10 sportistë të rinj vdesin në një zjarr të tmerrshëm në një klub sporti në Rio
Një zjarr i madh ka përpirë konviktin e qendre trajnimi për të rinj në një nga klubet më të mëdha të futbollit në Brazil, duke vrarë 10 persona. Tre të tjerë gjithashtu janë plagosur kur zjarri...
Brazil: Bolsonaro premton të pushojë punonjësit komunistë të qeverisë
(AP Photo/Eraldo Peres) Shefi i stafit të presidentit brazilian Jair Bolsonaro, Onyx Lorenzoni, u tha gazetarëve pas një takimi të kabinetit të enjten se Bolsonaro synon të flakë çdo "komunist"...