Etiketa: is_tag

Listë e zezë britanike? Do hapen dosjet që nga viti 1992: Flet deputeti Krashi.
Deputeti i PS, Lavdrim Krashi theksoi se reforma në drejtësi po funksionon, ndërsa theksoi se përgëzon qeverinë britanike për goditjen që po i bën korrupsionit në  vendin tonë. Ai tha se nuk po...
Deputetja britanike ngre alarmin: Në kishat ortodokse në veri të Kosovës po kontrabandohen armë nga serbët me ambulanca!
“Kosova është në situatë kritike dhe Mbretëria e Bashkuar ka një përgjegjësi atje”. Kështu u shpreh deputetja britanike Alicia Kearns e cila ka ngritur alarmin se në kishat ortodokse në veri të Ko...
Shpallja e dy organizatave si terroriste/ Mbretëria e Bashkuar shuplakë Kurtit: Nuk mori leje
KOSOVË- Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar tha sot se Qeveria e Kosovës nuk është koordinuar me Londrën sa i përket shpalljes së dy formacioneve ilegale në veri si organizata terroriste.Në një përg...
Gjykata e Londrës rrëzon qeverinë britanike për azilkërkuesit:’Dërgimi i emigrantëve në Ruanda, i paligjshëm!’
Gjykata e Apelit në Londër ka mendimin se politika e qeverisë britanike për të dërguar azilkërkuesit në Ruanda është e paligjshme, raporton BBC. Azilkërkuesit dhe një organizatë bamirëse fituan...
Berisha për ambasadorin britanik: I korruptuar nga Rama për të më shpallur ‘non grata’
Nga Rajmonda Basha Kryetari i demokratëve, Sali berisha në një konferencë për mediat ka hedhur akuza për ambasadorin britanik në Tiranë Alastar King Smith se është shkaktar për sh...
Ambasadori i Britanisë: ‘I zhgënjyer nga lajmet e mediave britanike…’.
Në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Britanisë që kujtohen sot përmes një konferencë ndërkombëtare Akademia e Studimeve Albanologjike (Instituti i Historisë), ...
Akuzat e Britanisë për emigrantët, Rama për BBC: Neveri! Mos na akuzoni ne për dështimet tuaja
Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Britaninë e Madhe se po përdor shqiptarët si ‘kokë turku’  për të justifikuar “politikat e saj të dështuara” për kufijtë dhe migracionin. Në një intervistë për ...
Rama iu përgjigjet akuzave të zyrtarëve britanikë se shqiptarët kanë lidhje me krimin: ‘Vënia në shënjestër, retorikë e lehtë, por injorohen faktet!’
Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e ardhura nga disa zyrtarë të Britanisë së Madhe të cilët i kanë akuzuar shqiptarët se pjesëtarë të grupeve kriminale dhe kanë kërkuar largimin...
Raporti sekret trondit Britaninë, “40% e emigrantëve që mbërrijnë nga Franca me gomone janë shqiptarë”
Rreth 40% të gjithë emigrantët ilegalë që kalojnë me gomone dhe mjete të tjera lundruese ngushticën midis Francës dhe Britanisë së Madhe, në drejtim të kësaj të fundit, janë shtetas shqiptarë....
Gabriel Partos i BBC: ‘Berisha është forcë përçarëse në Shqipëri e rajon, kërcënim për Ballkanin’.
“Berisha është një forcë përçarëse në politikën Shqiptare dhe në kontekstin më të gjerë rajonal. Retorika nacionaliste e zotit Berisha, që kërkon të minojë përpjekjet e kryeministrit Rama për të r...