Etiketa: is_tag

Në burgun e Peqinit emërohet drejtori i ri
Florenc Doka do të jetë drejtori i ri i burgut të Peqinit. Ai do të zëvendësojë Kamber Hoxhën, i cili u arrestua pas vrasjes së Arben Lleshit nga Sokol Mjacaj. Gazetarja e ABC Neës, Edisona Skënde...
“Sokol Mjacaj e fshehu armën në kutinë e qumështit”, drejtori i burgut të Peqinit.
ABC News ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me dëshminë e dhënë nga drejtori i burgut të Peqinit, Kamber Hoxha, për vrasjen që i dënuari përjetë Sokol Mjacaj kreu në këtë institucion, ku ekzeku...
Vrasja e Arben Lleshit në burgun e Peqinit, ndalohet drejtori dhe 11 punonjës të zinxhirit komandues!
Nga momenti i vrasjes brenda burgut të sigurisë së lartë të Peqinit e deri më tani Sokol Mjacaj, 28-vjeçari i dënuar përjetë për vrasjen e 2 turistëve çek në zonën e Dukagjinit në vitin 2015, mbah...
Konflikt me një të vrarë në burgun e Peqinit, dorëzohet autori Sokol Mjacaj.
Sokol Mjacaj, autori i vrasjes në burgun e Peqinit, është dorëzuar dhe po merret në pyetje nga prokurori i Elbasanit. Ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e së premtes pas një përplasje me dy të dënuar...
Rebelim në burgun e Peqinit/ Sokol Mjacaj vret bashkëvuajtësin Arben Lleshi, merr peng kuzhinierët
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Peqinit. Një i burgosur ka ndërruar jetë, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur me armë zjarri pas të shtënave brenda burgut. Drejtoria e Përgjithshme e...
LAJM I FUNDIT: Sali Berisha në prag të arrestimit./ GJKKO cakton masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” dhe i bllokohet pasaporta
Gjyjata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka caktuar masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për Sali Berishën. Masa e sigurisë ndaj ish-kryeministrit vjen pas arrestimit të d...
Lirohet nga burgu nëna lehonë, avokati: Shumë njerëz janë ofruar të paguajnë gjobën
Gjykata e Tiranës ka pezulluar ekzekutimin e vendimit me burg për nënën lehonë, Diana Bahçja, e cila u arrestua 8 ditë pasi solli në jetë foshnjën e saj. Gjykata e ka lënë atë të lirë. Policia e S...
Atentat në burgun e Drenovës. I dënuari për vrasje godet policin në shërbim.
Një i dënuar për vrasje ka goditur një punonjës policie në burgun e Drenovës. Siç raporton gazetari i Abc News Roland Beqiraj, dënuari është Osman Vani, i cili vuan dënimin me burgim të përjetshëm...
Adriana Kalaja dërgohet për ndjekje penale, brohoriti krimin e plagosjes së inspektorit të IMT
Policia e Tiranës ka proceduar penalisht funksionaren e Partisë Demokratike Adriana Kalaja. Avokatja do të hetohet nga prokuroria për veprën penale të thirrjes për urrejtje nacionale dhe rrezik...
2 të arrestuar, 6 të mitur të proceduar penalisht nga protesta/ Berisha: Paralajmëroj se nuk e tolerojmë keqtrajtimin çnjerëzor
Pas protestës së ditës së djeshme, ish kryeministri Sali Berisha ka mbërritur në selinë e PD ku po mban konferencë për mediat.  Në lidhje me 2 personat e arrestuar dhe 6 të miturit, Berisha tho...