Etiketa: is_tag

Hapet tenderi për Bypassin Vlorë-Orikum. Projekti 100 milionë dollarë
Tenderi për ndërtimin e Byspassit 1 Vlorë-Orikum, pjesë e projektit të rrugëve lidhëse lokale dhe rajonale, u hap së fundmi në sistemin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Ky aks merr r...
Bypass-i i Vlorës hapet përfundimisht më 9 korrik. Rama publikon videon
  Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të diel e ka nisur duke publikuar pamjet nga Bypass-i i Vlorës. Rama bën me dije se ky Bypass do të hapet përfundimisht më 9 korrik. “MIRËMËNGJE...
Bie kamioni në bypasin Orikum-Kaninë. Vdes shoferi dhe ka dyshime për një viktimë tjetër.
Një aksident i rëndë në rrethana ende të paqarta i ka marrë jetën një personi, shofer i një kamioni dhe një tjetër punëtor ka mbetur nën një masiv dheu, për shkak të rënieve të inverteve në Bypass...