Etiketa: is_tag

Charles është mbreti i ri i Anglisë
Në momentin që mbretëresha vdiq, froni i kaloi menjëherë dhe pa ceremoni trashëgimtarit, Charles, ish Princit të Uellsit. Por ka një sërë hapash praktike - dhe tradicionale - nëpër të cilat ai ...
COVID-19/ Princi Charles testohet pozitiv, por mbetet me shëndet të mirë’.
Princi i Uellsit, Charles 71 vjeç, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin  por gëzon shëndet të mirë, tha një zëdhënës. Zëdhënësi i shtëpisë bëri me dije se edhe Dukesha e Cornwellit,...
Delingpole: Në ç’mënyrë Presidenti Trump mund të ç’gjelbërojë Princin e Uellsit
Nga: JAMES DELINGPOLE   I dashur President Trump, Ne po presim me padurim vizitën tuaj shtetërore në Britaninë e Madhe javën e ardhshme: do të bezdisë të gjithë personat e duhur dhe ...
Princi Charles mbeti në kontakt me ish-peshkopin edhe pse u burgos për abuzim
Princi Charles mbajti kontakte me një ish peshkop që më vonë u burgos për abuzimin e te rinjve dhe herë pas here i jepte atij para për shkak se ai ishte mashtruar për krimet e tij, i ka thënë ai h...