Etiketa: is_tag

CNN rendit Piramidën e Tiranës si një ndër projektet e reja më të jashtëzakonshme
Piramida e Tiranës është cilësuar nga CNN në rubrikën e saj të arkitekturës si më e mira e vitit. Në artikullin e publikuar nga CNN përshkruhet si një ndër projektet e reja dhe ndër më spektako...
CNN rendit Shqipërinë mes 12 alternativave për t’u vizituar këtë verë: “Perlë mesdhetare”
Rrjeti televiziv amerikan, CNN ka renditur Shqipërinë mes 12 alternativave për t’u vizituar këtë verë, si destinacion turistik i qëndrueshëm, mes bregdetit fantastik, natyrës dhe trashëgimisë kult...
CNN/ Dosja e 12 mjëkëve që po çorodisin botën me lajme kundër vaksinave!
Dr. Christiane Northrup eshte e arsimuar nga Ivy League, e cila shpesh fliste për shëndetin e grave dhe mjekësinë holistike dhe ishte ishte e dashur per publikun, por nëse shkoni në faqen e saj në...
Ndërtimi i Portit turistik të Durrësit bën jehonë në CNN
Investimit 2 miliard euro të Portit të Durrësit nga Mohamed Alabbar themelues dhe pronar i kompanisë EMAAR, i është bërë jehonë në median e njohur amerikane CNN. Mohamed Alabbar në intevistën p...
CNN, NBC paguan kryengritësin e krahut të majtë 35,000 dollarë secili për pamjet e dhunës në Kapitol.
JOEL B. POLLAK CNN dhe NBC secili paguan kineastin e krahut të majtë John Sullivan 35,000 dollarë për pamjet e tij të dhunës gjatë trazirave në Capitol, sipas dokumenteve të gjykatës të paraqit...
AT&T raportohet se po kërkon të shesë CNN, Jeff Bezos- blerësi potencial
AT&T thuhet se po shikon shitjen e CNN për të paguar borxhin e saj masiv, por kompania kabllore e lajmeve mund të ketë arritur kulmin e saj "duke urryer Trumpin", argumentoi të Premten korresp...
‘Nuk është e vërtetë’: Koreja e Jugut rrëzon raportin sensacional të CNN për sëmundjen e Kim Jong-un
Zyrtarët e Koresë së Jugut i thanë agjencisë së lajmeve Yonhap të vendit të martën se një raport CNN që pretendonte se diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un ishte "në rrezik të madh" për jetën ...
Host-i i CNN, Chris Cuomo, Testohet Pozitiv për Koronavirus
JOSHUA CAPLAN Moderatori i CNN Christopher Cuomo është testuar pozitiv për koronavirusin Kinez,zbuloi rrjeti në një memo të stafit të martën në mëngjes. Cuomo,moderatori i Cuomo Prime Time, ...
Një fantazi mediatike mbi dënimin e presidentit Donald Trump
Nga: Breitbart/ Siç Dhoma e Demokratëve kërkon të progresojë përpjekjet e tyre ditën e Enjte për të dënuar presidentin Donald Trump, CNN po spekulon me disa pasoja të paramenduara. Sipas tyre e...
Trump ka një “ushtri mjetesh” që e mbrojnë nga çdo gjë që bën./ Tapper i CNN.
Ditën e Premte, Jake Tapper, në programin “The Lead,” që ai drejton tha se Presidenti Donald Trump ka “një ushtri mjetesh” me të cilën mund të mbrojë çdo gjë që ai bën. Tapper tha, “Tashmë ësht...