Etiketa: dardhe

Radhë në aksin Boboshticë-Dardhë/ Turistët bllokojnë rrugën, mbi 100 automjete në pritje
Një radhë e gjatë automjetesh regjistrohet aktualisht në aksin Boboshticë-Dardhë. Siç mund ta shihni edhe nga pamjet e siguruara prej Top Channel, turistët e shumtë kanë bllokuar me mjetet e ...
Dimri i vonuar hyri nga rruga e Dardhës; në fshatin turistik sapo ka rënë bora e parë
Dimri ka zgjedhur të hyjë për te ne përmes Dardhës së Korçës. Bora ka nisur para dy orësh dhe po vazhdon të bjerë. Dardha tani ka marrë  tani ‘petkun’ turistik të stinës së dimrit. Këto janë reshj...
Reportazh: Kin Marashi mund të hyjë në shtëpi vetëm nga dritarja. Dardhën e përpiu toka. VIDEO
Dardha, fshat në Pukë, edhe pse ishte paralajmëruar se banesat ‘po fluturojnë’ për shkak se ujërat rrëmbyen themelet, askush nuk u duk. Tani nuk flitet më për prag rreziku, por fshati thuajse është fu...
Dardhë: Nata me shi ka gërryer fshatin; banesat duken si në fluturim. FOTO
Dardha është një fshat i thellë i Pukës, në rrugën për në Fierzë. Pamjet e fshatit sot në mëngjes i ngjanin një krijese që sapo është nisur në fluturim; duket se banesat nuk kishin kurrë themele e...