Etiketa: is_tag

Zonja Topalli në Konferencë: “Stop Basha!, para se të nisë revolta e demokratëve!”*
Nga: Jozefina Topalli/ “Lulzim Basha ka urdheruar nisjen e nje procedure antistatutore per t’i imponuar Partisë Demokratike një gare te rreme per drejtimin e ri. Duke e bere procesin zgjedhor n...
Rama: Jo bashkëqeverisje me PD!
Kryeministri Edi Rama përmes komunikimit të zakonshëm javor, në “Facebook”, iu kërkoi votuesve një mandat të fortë, për të qeverisur i vetëm pas 25 qershorit, si e vetmja mënyrë për të realizuar n...
Imami: Nuk është natyrë e PD që të merren vendime aty ku nuk duhet të merren
Zoti Arben Imami deklaroi në konferencën për shtyp të mbajtur sot në Tiranë bashkë me zonjën Jozefina Topalli ku kërkuan dorëheqjen e zotit Basha si kryetar i PD. Zoti Imami, deputet i PD për d...
Topalli: Shpirti i PD u zëvendësua me llogari të ftohtë.
Deklaratë e zonjës Topalli në konferencë për shtyp. Ajo tha se shpirti i PD u zëvendësua me llogari të ftohta, duke akuzuar në këtë mënyrë kryetyarin e PD, Basha, për një llogari pushteti me eleme...
Asgjë s’ka ndodhur në një ditë, gjithçka është si më parë
Nga Astrit Patozi/ Kisha shume kohe qe e ndaja me miqte e mi nje lloj neverie per katandisjen dramatike te ambjentit politik ne Shqiperi, pa guxuar asnjehere te mendoja qe edhe une vete te mos ...
Komunitetet fetare bëjnë thirje që ‘politika të ketë harmoni sipas shembullit të besimeve’
Komuniteti Mysliman, Kisha Orthodhokse Autoqefale, Kisha Katolike, Kryegjyshata Botërore e Bektashinjëve dhe Vëllazëria Ungjillore kanë bërë njëzëri apel “për garantimin e një procesi parazgjedhor...
Nuk duroj dot më, PD të lërë protestën dhe të hyjë në zgjedhje.
Majlinda Bregu/* Zgjedhja për të bojkotuar parlamentin u bë pa i lënë kohë një debati real. Megjithatë e kam përkrahur edhe çadrën edhe protestën civile të qytetarëve si formën më demokratike p...
PD deklaron për protestën e të Hënës: Nuk ka dhunë!
Deklarata e plotë: Partia Demokratike dhe opozita kanë 64 ditë që protestojnë, pasi mbajtën një nga mitingjet më të mëdha që ka parë ndonjëherë Shqipëria. Të gjitha veprimet e saj kanë qenë paq...
LSI kërkon postin e kryeministrit në post- zgjedhjet e ardhshme.
  Për të tretën herë një nga ministrat e LSI shpall qilimin që ka LSI në gjithë zhvillimin politik të momentit. Kësaj radhe Petrit Vasili, ministër i Drejtësisë, pas Panaritit dhe Gjoshës,...
SKANDALI/ Droga ‘asgjësohet’ pa praninë e Prokurorit!- thotë kryeprokurori Llalla
Gjatë një konference për shtyp së bashku me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili, Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla tha se ’asgjësimi’ i drogës kryhet nga Policia ‘pa praninë e prokurorit’...