Etiketa: is_tag

Tomini: Delta dominoi gjatë gushtit, kjo është pandemia e të pavaksinuarve!
Kjo valë e re infektimesh në vend për shkaka të variantit Delta cilësohet edhe si pandemia e të pavaksinuarve, pasi 95 % e shtrimeve në spital ku shfaqin dhe format më agresive nuk e kanë bërë vak...
Shefi i Urgjencës: Mos neglizhoni virozat, mund të jenë “Delta”! Në një natë 16 shtrime me Covid
Nëse keni të vjella e diarre, mos e neglizhoni duke u justifikuar se është virozë por bëni testin, pasi këto janë shenja të mutacionit Delta.  Duke mos u diagnostikuar vini në rrezik 7 deri n...
‘Delta’ i përhapur thuajse në gjithë vendin/ Albana Fico: 21 mostrat e dërguara në Gjermani dolën pozitive!
Në mbledhjen e sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve, Fico tha se në 21 mostrat e dërguara për verifikim në laboratorët gjermanë, rezultuan se ishin positive më variantin e ri “Delta” të COvid-1...
6 të infektuarit me Delta e kishin bërë vaksinën/ Silva Bino jep detaje cilës kompani i përkisnin vaksinat.
Shefja e sëmundjeve infektive në ISHP, Silva Bino ka dhënë detaje mbi personat e diagnostifikuar me variantin Delta në Shqipëri, 6 prej të cilëve kanë qenë të vaksinuar. Bino tha se ajo që është e...
Ja qytetet ku është zbuluar varianti Delta: Komiteti i ekspertëve
Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur sot, një ditë pasi Ministria e Shëndetësisë konfirmoi prezencën e variantit Delta të koronavirusit në Shqipëri. Ekspertët e Komitetit kanë bërë thirr...
Covid19/ Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri: Komiteti Teknik i Ekspertëve
Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri. Është kjo deklarata e Komitetit Teknik i Ekspertëve. Prania e variantit Delta në vendin tonë u konfirmua një ditë më parë nga Ministria e Shënde...
Ministria e Shëndetësisë konfirmon prezencën e variantit Delta. Manastirliu u bën thirrje qytetarëve të vaksinohen.
Në vendin tonë është konfirmuar varianti Delta, i infeksionit Sars-Cov2. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se, nga kampionet e dërguara në Institutin e Virologjisë – Cha...
Numri i të vdekurve nga Coronavirusi godet 4 milion në të gjithë botën ndërsa varianti Delta përhapet
Ndërsa vendet nxitojnë të vaksinojnë qytetarët e tyre, numri global i të vdekurve kaloi 4 milion të Mërkurën, sipas Universitetit Johns Hopkins. Varianti Delta po përhapet nëpër disa vende ku v...
Manastirliu: Kemi sinjale se varianti Delta i virusit ka mbërritur në Shqipëri!
Varianti Delta i COVID, ose siç njihet ndryshe ai indian, mund të ketë hyrë në Shqipëri. Për këtë, ka disa sinjale të pazakonta për të cilat një sërë mostrash do të dërgohen në Gjermani, për të ar...
COVID19/ Frika nga varianti Delta, shtetet evropiane përshpejtojnë vaksinimin
Në një kohë që infeksionet me variantin Delta po rriten orë pas ore, shtete evropiane po përpiqen të përshpejtojnë vaksinimet kundër koronavirusit. Në garë me kohën, për të shmangur që spitalet...