Etiketa: is_tag

PD nuk duhet të sillet si opozita e Robin Hoodit me biznesin.
Nga Denis Dyrnjaja Prej 9 vitesh Edi Rama dhe socialistët e rilindur vijojnë të qeverisin Shqipërinë dhe të administrojë paratë dhe fondet publike që në fakt janë paratë e shqiptarëve të mbledh...
Ka ende kohë për të shpëtuar PD!
Denis Dyrnjaja Deri në 9 shtator 2021 të gjithë në PD ishin në paqe, madje kishte një unitet dhe optimizëm paradoksal, pasi edhe pse kishin humbur zgjedhjet e 25 Prillit dhe Rama kishte marrë...
Zaev, një leksion demokracie me akte, jo me dogma e llogje
Nga Denis Dyrnjaja* Zoran Zaev! Një leksion demokracie me akte, jo me dogma e llogje. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dha dorëheqjen pasi partia e tij LSDM humbi zgjedhjet...
Bregoviçi, pseudopatriotët dhe hipokrizia në mes
Nga Denis Dyrnjaja Ky rasti i Bregoviçit dhe një vale reagimi i disa prej personazheve publikë në rrjetet sociale na tregoji qartë sesa sipërfaqësorë dhe hipokritë jemi si shoqëri në tërësi. ...
Shqipëria e ka Gjykatën Kushtetuese në Venecia!
Nga Denis Dyrnjaja Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të përfshirë opinionin e Komisionit të Venecias për padinë e Shoqatës së Bashkive të drejtuar nga Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës Volta...
Në emër të prezumimit të pa’fajësisë
Nga Denis Dyrnjaja Shpallja e Sali Berishës non grata për korrupsion dhe ndikim të drejtësisë gjatë ushtrimit të detyrave shtetërore si President apo Kryeministër i Shqipërisë, nga Sekretari ...
Talebanët e Albcotrollit
Nga: Denis Dyrnjaja Prej disa dekadash bota ka njohur akte të ndryshme të terrorit dhe sigurisht ato që kanë lënë mbresë janë rrëmbimet e avionëve apo aktet kamikaze të tyre për qëllime kauza...
Është vetëm fillimi, do shihni e provoni shumë nga Albini
Nga: Denis Dyrnjaja/ Eshtë vetëm fillimi, do të shihni e provoni shumë nga Albini. Qeveria e Kosovës që tashmë drejtohet nga Albin Kurti me një vendim të paprecedent egoizmi, ndërpreu mundësin...
Njishi nuk është më Edi Rama, por Tom Doshi!
Nga Denis Dyrnjaja Rastësi apo jo, ndonjëherë supersticioziteti përkon me realitetin. Në shortin e hedhur në KQZ për renditjen e subjekteve në listën e votimit, PSD së Tom Doshit i ra numëri 1....
TË (PA)PREKSHMIT
Nga Denis Dyrnjaja Ditët e fundit një gazetar investigoi dhe zbuloi se Presidenti i Republikës ka shkelur të paktën në më shumë se një herë ligjin, kur ka dhënë shtetësinë shqiptare për qindr...