Etiketa: is_tag

Rama në Vlorë: “Deputetët të marrin uniformën e pastrimit e të dalin në terren”.
Kryeministri Edi Rama këtë të shtunë nga Vlora ka përshëndetur dhe falenderuar të gjithë mbështetësit e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 14 majit, të cilët votuan për kandidatin e tyre si kryebas...
‘Intelektualët’ e LSI / Listë me ngelësa, persona me shkollë partie, të diplomuar tek Kristali dhe spiunë
Nga Adriatik Doçi Jo vetëm gangsterë, njerëz të skeduar për dhunë, të dënuar për fshehje pasurie, kumarxhi dhe ish-drejtorë me dosje voluminoze korrupsioni në SPAK, por Monika Kryemadhi dhe Ili...
PS paraqet listën e deputetëve të mandatit të tretë. Slogani ‘Shqipëria e ardhmja jonë’.
TIRANË-Kryeministri Edi Rama do të kandidojë në Vlorë dhe në Durrës në vendin e 8-të duke u vendosur në kufi të bazës së mandateve që pritet të marrin, ashtu si dhe drejtuesit e tjerë politik të q...
Ethet e listës socialiste deri të hënën ora 18:00
Të hënën 8 Mars në 18:00, në selinë e PS do të mbahet takimi i Kryesisë së PS. Gazetari Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se ky do të jetë momenti vendimtar për të përmbyllur listën e skuad...
Basha kërcënon bankat dhe deputetët: ‘Po ju mbajmë shënim emrat…’
“Po ju mbajmë shënim emrat, do jeni pjesë e ligjit antimafia” Lulzim Basha ka kërcënuar bankat e nivelit të dytë të mos japin kredi për PPP-të dhe koncensionet e qeverisë, pasi me ardhjen e dem...
PS me dorën e vet i heq një deputet numrit të saj 75
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka votuar sot përjashtimin e deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Tre ditë më parë kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i socialistëve, kërkoi nga Asam...
Në një studio tv në Kosovë rrihen dy deputetë, por arrestohet vetëm njëri, Zeka.
Është arrestuar Milaim Zeka, njëri nga deputetët që u shfaq në sudio në konflikt me deputetin tjetër Frashër Krasniqi. I ndyri, që ishte më i dhunshëm, është i lirë. Ngjarja ka ndodhur dje: ...
Edi Rama kërkon një takim me 74 deputetët e tij
Kryeministri dhe kryetar i PS, Edi Rama, ka kërkuar një takim ‘pune” me 74 deputetët e sapo zgjedhur për Partinë Socialiste. Kryeministri ka njoftuar se takimi do të mbahet ditën e Hënë në holl...