Etiketa: is_tag

Kurti nuk mori pjesë në samitin e Diasporës, zëdhënësi: Kishte angazhime të tjera
Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i tretë për Diasporën. Me ftesë të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, po merr pjesë presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, por jo kryeministri Albin Kurti. Zëdhënësi...
Rama: Samiti i Diasporës, udhëkryq që na bashkon pavarësisht bindjeve politike. Së bashku,…
Kryeministri Edi Rama theksoi se Samiti i Diasporës është një udhëkryq që bashkon të gjithë liderët shqiptarë të rajonit pavarësisht bindjeve politike. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë theksoi...
“Dita e alfabetit, të jetë festë kombëtare në Shqipëri”, Rama: Shpresoj që edhe Osmani t’ia sugjerojë Kurtit, unë e dëgjoj presidentin për veten time
Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Samitin e Diasporës, u shpreh se 22 Nëntori, që njihet edhe si dita e alfabetit të gjuhës shqipe, të shpallet si festë kombëtare edhe në Shqipëri. Duk...
Yuri Kim: ‘Ka ardhur koha të merren hapa të nevojshëm për votën e diasporës!’
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri  Kim gjatë fjalës së saj në konferencën e KQZ dhe OSBE tha se zgjedhjet e 25 prillit ishin të mira, por jo perfekte.  Kim theksoi se tani është koha të n...
Kryeministri Rama i drejtohet Bashës së PD: “kur do të flasim?…”.
Që nga foltorja e Samitit të Dytë të Diasporës që po mbahet në Tiranë, kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kryetarit të PD, Lulzim Basha, për dialog dhe bisedë- sipas kërkesave të Bashkimit Eu...