Etiketa: is_tag

Ditë zie në Serbi për të vrarët. Rama: “Serbia po i fryn zjarrit të një konflikti të armatosur”.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Serbia shpalli ditë zie 27 shtatorin për vrasjen e 3 terroistëve serbë nga policia e Kosovës, pasi vranë efektivin Afrim Bunjaku. Sipas Ramës, Beogradi me ...
Ditë zie në nderim të viktimave të tërmetit në Turqi e Siri. Presidenti kujton ndihmën e Turqisë ndaj Shqipërisë.
Në këtë ditë zie kombëtare, le të bashkojmë lutjet tona dhe të shprehim solidaritetin me familjet që po përballen me tragjedinë e tërmetit në kufirin turko-sirian.   Ishte...
2 qershori, ditë zie kombëtare në nderim të Bujar Nishanit
 E enjtja e 2 qershorit do të jetë ditë zie kombëtare për Shqipërinë, në nderim të ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, i cili u nda nga jeta të shtunën e 28 majit në moshën 55-vjeç...
Kosova sot në zi kombëtare, nderohen 10 viktimat e aksidentit në Kroaci
Flamuri i Republikës së Kosovës është ulur në gjysmë shtizë për aksidentin tragjik që ndodhi të dielën në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe mbi 40 të tjerë u lënduan. Në nderim të vikt...
Largimi I Bashkim Finos/ Qeveria shpall ditë zie kombëtare 29 marsin…
Kryeministri Edi Rama me vendim Qeverie ka shpallur ditë zie 29 marsin, pas ndarjes nga jeta të deputetit socialist, Bashkim Fino. Flamuri shqiptar dhe ai i PS janë ulur në gjysmë shtizë në nde...
Italia në ditë zie për viktimat e tërmetit
Një ditë zie ka filluar në Itali për të paktën 300 njerëz që vdiqën kur një tërmet i fuqsihëm goditi zonën malore të Italisë Qendrore. Kryeministri Matteo Renzido të marrë pjesë në funerale në ...