Etiketa: is_tag

Trump akuzohet për komplot për përmbysjen e rezultatit të zgjedhjeve të vitit 2020
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, është akuzuar për komplot për të përmbysur humbjen e tij në zgjedhjet e vitit 2020. Ai akuzohet për katër akuza, duke përfshirë komplotin për të mashtrua...
Trump me një rival të Twitter? Pas ndalimit, presidenti thotë se është në bisedime me platforma të tjera – ose mund të nisë të tijën
  "Do të kem një njoftim të madh së shpejti," premton presidenti Presidenti Trump, të Premten tha se po konsideron platforma të tjera të mediave sociale dhe madje mund të krijojë të tij...
HEROI I MADH I NJERËZVE TË THJESHTË
Nga Artan Gjyzel Hasani E sulmuan nga të gjitha anët akoma pa u bërë president i Amerikës. Me shpifje, sajesa, intriga tipike të krijuara nga mendje kriminale dhe perverse të cilat u...
Vdes vëllai i Donald Trump. Presidenti kujton ‘mikun më të mirë’ dhe vëllain Robert Trump pas vdekjes
Presidenti Donald Trump njoftoi të Shtunën se vëllai i tij Robert Trump kishte vdekur pas një sëmundjeje të rëndë. "Ai nuk ishte vetëm vëllai im, ai ishte shoku im më i mirë", shkroi Trump në n...
Trump nuk është testuar për koronavirus ndërsa shefi i stafit, në vetë-karantinë
Shtëpia e Bardhë njoftoi ditën e Hënë se Presidenti Donald Trump nuk është testuar për coronavirus. “Presidenti nuk ka bërë testin e COVID-19 sepse ai as ka qenë në kontakt me ndonjë pacient të...
Trump gjatë fjalimit në Ohio: Cili është krim më i madh, i Soleimanit apo i anti- terrorizmit?
  Trump, në tubimin në Ohajo, zbulon pse e mbajti Kongresin në errësirë mbi Iranin dhe zbulon me cilin Demokrat të vitit 2020 ai dëshiron të përballet Presidenti Trump kryesoi tubimin e tij të par...
Fushata e Donald Trump po ngre një ushtri vullnetarësh për 2020.
Fushata për rizgjedhjen e Presidentit Donald Trump vazhdon të rritet prapa skenës, e ushqyer nga Demokratët në përpjekjen për impeachment dhe nivelin e paparë të mbledhjes së fondeve. Komiteti ...
Lamtumirë ‘Lotaria Amerikane!’, Trump nënshkruan urdhërin ekzekutiv.
Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka nënshkruar një urdhër të ri ekzekutiv mbi emigracionin, të hartuar nga një ekip i kryesuar nga dhëndri i tij Jared Kushner, ligj që sipas presidentit është “i d...
G7 bëhet gati për debat të fortë. Presidenti Trump pritet të jetë në sulm.
(FOTO: Forcat Italiane të Sigurisë po patrullojnë zonën ku mbahet Samiti)/ Presidenti amerikan Donald Trump merr pjesë sot në samitin e G7 me liderët e ekonomive më të mëdha të botës, në Taormi...
ROBERT F. KENNEDY Jr. THOTË SE DONALD TRUMP MUND TË JETË PRESIDNETI MË I MADH NË HISTORI.
  (FOTO: Robert F. Kennedy Jr)/ Robert F. Kennedy Jr., djali i Robert Francis “Bobby” Kennedy ndoshta bëri deklaratën më shokuese në intervistën për CNN. “Donald Trump mund të jetë p...