Etiketa: is_tag

Abazoviç: Shqipëria sot po i tregon botës si krijohet një shoqëri perëndimore
Gjatë fjalës së tij në Samitin e Tretë të Diasporës në Tiranë, kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka deklaruar se Shqipëria ka ndryshuar nga 20 vite më parë, duke bërë një transformim të...
Papa Françesku pret Dritan Abazoviçin si pasardhës të Balshajve
Një zhvillim shumë i rëndësishëm pritet të mbahet sot në Selinë e Shenjtë në Vatikan. Papa Françesku, kreu i Kishës Katolike, do të presë kryeministrin e Malit të Zi, shqiptarin nga Ulqini, Dritan...
Dritan Abazoviç: Rrini të qetë, Parlamenti nuk ka aq shumicë sa të rrëzojë Qeverinë
Partia e kryeministrit të Malit të Zi, “URA”, ka bërë të ditur se në Parlamentin e Malit të Zi nuk ka shumicë për ta rrëzuar Qeverinë, pas paralajmërimit se partia e udhëhequr nga Millo Gjukanoviç...
Dritan Abazoviç: Open Balkan- fytyra e re e Ballkanit Perëndimor, të bëhet pjesë edhe Kosova
Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç në konferencën e përbashkët në Ohër, u shpreh se Ballkani i Hapur është fytyra re e Ballkanit Perëndimor. “Kam marrë pjesë në shumë takime në lidhje ...
Abazoviç pro ‘Ballkanit të Hapur’: Është bërë për 6 shtete! Në interes të Kosovës që të jetë pjesë
Kryeministri i parë shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, e ka bërë të ditur se është pro iniciativës rajonale “Ballkani i Hapur”. Në një intervistë për "Klan Kosova",  Abazoviç tha se kjo inic...
Tradhtia e Dritan Abazovicit dhe e Mark Milanit
  Frrok Çupi Pas ca kohe edhe Dritan Abazoviç i Malit të Zi, mund të na dalë ‘tradhtar’. Tani për tani po ngremë botën më këmbë se ‘një shqiptar’ po bëhet kryeministër i Malit të Zi. Dje ga...