Etiketa: is_tag

“Pirro Dhima ka përfaqësuar më së miri bashkëjetesën mes nesh”: Kryeministri Mitsotakis
Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, deklaroi në Derviçan se Pirro Dhima është një nga personat që ka përfaqësuar më së miri bashkëjetesën mes popullit shqiptar dhe atij grek. ...
Rama me Mitsotakis në Derviçan: ‘Do të vendosim bustin e babait tuaj në sheshin kryesor!’
Të konsiderojmë mik e vëlla në tokën tonë. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama për homologun grek Kiriakos Mitsotakis, gjatë takimit me banorët në Derviçan të Dropullit. Në fjalën e tij, kre...
Mitsotakis mbërrin me helikopter në Derviçan, Rama-banorëve: ‘Ju thashë që do t’ua sjell!’
Kryeministri Edi Rama priti në Derviçan të Dropullit homologun e tij grek, Kyrakios Mitsotakis. Shumë banorë të zonës dolën për të takuar kryeministrin e Greqisë, teksa e pritën me brohoritje d...
Rama në Dropull: Opozitën e kemi në ofensivë kundër demokracisë, 30 qershori vendos ligjin mbi të gjithë.
30 qershori nuk është thjesht çështje kush do dalë kryetar bashkie, por kush do të kontribuojë me votën e tij për t’i dhënë fund njëherë e mirë kësaj historie, për t’i thënë politikanëve njëherë e...