Etiketa: is_tag

Gjykata e Apelit vendosi sot për Dukën: La në fuqi pezullimin e tij nga posti
Gjykata e Apelit, të enjten e 18 marsit ka lënë në fuqi masën e pezullimit për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka.  Në këtë mënyrë, Gjykata e Apelit la në ...
Padia kundër FSHF-së, Gjykata e Tiranës i jep të drejtë Bashkisë
Të enjten e 10 shkurtit, Gjykata e Tiranës i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës, në padinë që ky institucion, në cilësinë e aksionarit në Klubin e Futbollit Tirana, ka ngritur ku...
Eksplozivi në shtëpinë e Dukës në Durrës, arrestohet pronari i biznesit blegtoral, klient i kompanisë së kreut të FSHF!
  Dyshohet për konflikte, ka dyqanin 500 metra larg shtëpisë ku vuri lëndën plasëse Kanë mjaftuar vetëm 24 orë për të identifikuar autorin që dyshohet se vuri dje eksplozivin në shtëpinë e kreut të ...
Tritoli në shtëpinë e Dukës: Policia sekuestron pamjet e kamerave të sigurisë
Policia e Shtetit ka sekuestruar të martën e 25 janarit pamjet e kamerave të sigurisë në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Mbrëmjen e 24 janarit, q...
Duka uron Ramën për fitoren: Gabimet e Bashës na kushtuan shumë
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar pas rezultatit në këto zgjedhje, ku ai nuk mundi të marrë një mandat deputeti në Qarkun e Durrësit, si pjesë e listave të PD-së dhe k...
Duka ndaj Bashës: “Nëse humbësi nuk ka forcën morale t’i japë dorën fituesit është i dënuar të humbasë përsëri”.
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i cili ka kandiduar si deputet nën siglën e PD, në qarkun e Durrësit. Duka renditej i dyti në listë, kështu që do të jetë pjesë e parlamentit...
Opozita e bashkuar, me dy lista në zgjedhjet e ardhshme
LSI më vete, Duka e Mediu: Ne i bashkohemi listës së PD Brenda muajit Dhjetor, Partia Demokratike dhe aleatët e saj do të përmbyllin mënyrën e daljes së koalicionit opozitar në zgjedhje. Pavarës...
PD harron partitë e vogla/ Agron Duka i bindur: Ka marrëveshje mes opozitës dhe PS për mos të ndryshuar sistemin zgjedhor
Prej vitesh partite e vogla satelite te PD kane kerkuar ndryshimin e sistemit zgjedhor. Por dita ditës aleatët e opozitës po shfaqen të zhgënjyer me sjelljen e PD dhe LSI në lidhje me premt...
Edhe një shkencëtare që ka, PD e përdor për burgime.
Nga: Liza- Marica Fani/ Ky është mëkat që bën një parti, qoftë edhe Partia Demokratike, e cila u krijua bash si forcë për të luftuar mëkatin e partisë ateiste dhe dhunën e saj mbi njeriun, që i...
IRONIA/ Agron Duka pyet: Sa palë zgjedhje blihen me 180 mln euro?
Ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë dhe aktualisht kryetar i PAA,  Agron Duka, ka ironizuar kapjen e sasisë rekord të kokainës mbrëmjen e djeshme, duke ngritur hipoteza se pas saj mund të jenë t...