Etiketa: duma

Duma Ruse shpall ligj të ri për dezertorët e mobilizimit për luftë.
Menjëherë pas shpalljes së mobilizimit të pjesshëm të ushtrisë ruse nga presidenti Vladimir Putin, parlamenti i vendit nisi me miratimin e disa nismave ligjore. Kështu, Duma mirat...
PD/ Ultimatum i Dumës: Basha, ke kohë vetëm deri nesër të largohesh nga drejtimi i PD!
Deputetja demokrate Grida Duma tha se Lulzim Basha ka kohë deri nesër që të tërhiqet. Nga Elbasani, Duma tha se persona që i bëjnë dëm partisë të tërhiqen dhe se duhet të ngrihet  një komision PD-...
Meta, në krah të Dumës, i flet Ramës nga Kavaja: Nuk ke gjak shqiptari, thirri mendjes!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ndëshkuar plagosjen e 27-vjeçarit Bledar Okshtuni, të ndodhur pasditen e sotme në zyrat e Partisë Demokratike në Kavajë. Mes shiut dhe me çadër në dorë, Me...