Etiketa: dvorani

SHBA fshikullon sërish Metën, për herë të dytë vlerëson Dvoranin, e shpall kampion të reformës në drejtësi
Nga: Adriatik Doçi/ Ish-kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka marrë vlerësimin e dytë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në harkun kohor prej dy muaj. Pas renditje...
Ilir Meta nuk beson se SHBA vlerësoi Dvoranin. ‘Janë vetëlavdërime nga ‘RamaForma’, thotë
Në deklaratën e sekretarit të Shtetit në SHBA nderohen emrat e 12 personaliteteve nga e gjithë bota që vlerësohen për punën e tyre, ku mes tyre është edhe emri i Ardian Dvoranit nga Shqipëria. ...
Dvorani u vlerësua nga DASH si një nga 12 personalitete në botë anti-korrupsion, Rama: U godit harbutërisht se s’iu dorëzua të keqes
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vlerësimit nga DASH për Ardian Dvoranin, si një nga 12 personalitete e spikatura në botë që ka luftuar korrupsionin.  Në një postim në facebook, Rama ...
SHBA vlerësim për Ardian Drovanin, Sekretari i shtetit Blinken e rendit mes 12 kampionëve të antikorrupsionit Meta: Mafia e ndërkombëtarëve
Departamenti Amerikan i Shtetit rendit ish-kreun e KED Ardian Dvoranin mes 12 personaliteteve më të spikatur në luftën kundër antikorrupsionit në botë, një vlerësim ky që vjen pas sulmeve të njëpa...
Meta fiton mbi Dvoranin, e largon nga Gjykata e Lartë, reagon Dvorani: ‘Juridikisht është një gafë!’
KOMENT/ Pas luftes se gjate dhe sulmeve te papushim te presidentit Meta kunder ' viktimes' se tij, gjykatesit Ardian Dvorani, me ne fund presidenti e fitoi betejen. Edhe ne vitin 2011 gj...
GJYKATËSI KAPET ROB
Frrok Çupi/ Të tjerët ishin të rinj për të qenë gjykatës, ndaj sot janë vetëm dëshmorë. Mes dëshmorëve të Atdheut, ku sot bëri homazhe shteti, nuk ka asnjë gjykatës. Gjykatësi veç mund të merret pe...
Mes sulmit të përgjitshëm mbi gjyqtarin, ambasadorja Yuri Kim takon Dvoranin
Dje, zyra e presidentit të Republikës, sulmoi ashpër gjyqtarin Adrian Dvorani, i cili tani eshte kryetar i KED dhe i vetmi anetar i Gjykates se Larte. Presidenti tha se Dvorani duhet te lere detyr...
Dvorani para komisionit hetimor: ‘Shkresa e presidentit, tejkalim i pozicionit kushtetues!’.
Në të njëjtën karrige ku presidenti Ilir Meta u ul me 9 Shtator 2019 përballë komisionit hetimor parlamentar, që e ka marrë nën hetim, këtë të premte, 4 muaj më pas, ishte kreu i KED Ardian Dvoran...
Nisma për shkarkimin e Metës/ Ardian Dvorani para Komisionit Hetimor: KED institucion i pavarur, vërejtjet e Presidentit, pa vend.
Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta është mbledhur sot ne një seancë, ku pritet të dëshmojë edhe kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjatë fjalës së tij...
Padia penale e Metës ndaj Ardian Dvoranit transferohet nw SPAK
Prokuroria e Tiranës ka dërguar për hetim pranë Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion “dosjen” e KED-së, dosje kjo e cila solli përplasje të gjata mes  Presidentit të Republikës dhe kreut të këtij...
Faqja 1 prej 212