Etiketa: is_tag

Tragjedi në “La Mansh”, mbytet anija me emigrantë; 1 i vdekur dhe disa të plagosur
Një person ka vdekur dhe pesë të tjerë janë në gjendje të rëndë, pasi një varkë me emigrantë u mbyt sot në Kanalin Anglez. Një operacion i përbashkët shpëtimi nga rojet bregdetare britanike dhe...
Shqipëria asiston në shpëtimin e 55 emigrantëve në Egje
Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi thotë se anija “Butrinti” ka marrë pjesë në një operacion shpëtimi në ujërat e Egjeut. Ai shkruan se anija shqiptare bashkë me atë greke dhe turke ...
Tragjedia e emigantëve të mbytur në brigjet e Greqisë, në anijen e fundosur ishin edhe 100 fëmijë.
Tragjedia e fundosjes të Mërkurën të një peshkarexhe me emigrantë nga Afrika dhe Azia po rezulton më e rëndë nga ç’mendohej. Numri i trupave të pajetë që u gjetën pranë brigjeve të Peloponezit ...
Tragjedi në detin e Italisë/ Mbyten 3 fëmijë mes 34 emigrantëve që humbën jetën me nijen e mbytur.
ITALI- Të paktën 34 emigrantë raportohet se janë mbytur pasi anija e tyre u përmbys në brigjet jugore të Italisë. RAI News raporton se anija mbante më shumë se 100 emigrantë kur u përplas mëngjesi...
Për festa zbarkuan 30 mijë emigrantë nga Porti i Durrësit! Nis largimi, fluks në pikat kufitare në vend
Porti i Durrësit ka shërbyer si një ndër pikat kufitare hyrëse më të rëndësishme në rrugë detare, duke regjistruar në 10 ditët e fundit të vitit që sapo lamë pas, plot 30.000 qytetarë që kanë hyrë...
Dera e parë që hapet në Shqipëri për familjet emigrante nga Ukraina
“Bamirësia nuk të varfëron”, kjo moto e përshkruan më së miri qytetarin lezhjan Gjergj Kadeli, i cili hapi dyert e shtëpisë së tij për njerëzit në Ukrainë, që ndodhen në një moment të vështirë dhe...
Vërshim emigrantësh në portin e Durrësit/ Vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë për pushime në Shqipëri
Stina e nxehtë dhe pushimet verore rrisin numrin e udhëtarëve që mbërrijnë në portin detar të Durrësit nga portet italiane. Mëngjesin e sotëm me dy tragete nga Bari dhe një tjetër nga Ankona ...
Mbërrijnë 134 shqiptarët e bllokuar në Milano, karantinim 2-javor në hotelet e Durrësit
Pas Stambollit dhe Romës, avioni i “AirAlbania” rreth orës 20 :15 të mbrëmjes së sotme ka sjellë në Shqipëri 134 shqiptarë, të cilët do të transportohen më pas në dy hotelet karantinë në Durrës, k...
Policia e Maqedonisë së Veriut zbulon 56 emigrantë në kamion
KONSTANTIN TESTORIDES, Associated Press SHKUP, Maqedonia e Veriut (AP) - Policia në Maqedoninë e Veriut zbuloi 56 emigrantë gjatë një kontrolli rutinë të një kamioni dhe arrestoi shoferin nën d...
Në rast se vijnë sirianë, Shqipëria po bën gati 6 pika pritëse.
Pas krizës në Evropë me refugjatët nga Siria, Shqipëria po parapërgatitet për të qenë gati në rast se do të përballet me një situatë të tillë emergjente. Burime të sigurta bëjnë me dije se katër i...