Etiketa: is_tag

BBC: Roja bregdetare greke ka shkaktuar mbytjen e dhjetëra emigrantëve në det
Roja bregdetare greke ka shkaktuar vdekjen e dhjetëra emigrantëve në Mesdhe gjatë një periudhe trevjeçare, thonë dëshmitarët, duke përfshirë nëntë të cilët u hodhën qëllimisht në ujë. Të nëntë jan...
Tragjedi në “La Mansh”, mbytet anija me emigrantë; 1 i vdekur dhe disa të plagosur
Një person ka vdekur dhe pesë të tjerë janë në gjendje të rëndë, pasi një varkë me emigrantë u mbyt sot në Kanalin Anglez. Një operacion i përbashkët shpëtimi nga rojet bregdetare britanike dhe...
Shqipëria asiston në shpëtimin e 55 emigrantëve në Egje
Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi thotë se anija “Butrinti” ka marrë pjesë në një operacion shpëtimi në ujërat e Egjeut. Ai shkruan se anija shqiptare bashkë me atë greke dhe turke ...
Tragjedia e emigantëve të mbytur në brigjet e Greqisë, në anijen e fundosur ishin edhe 100 fëmijë.
Tragjedia e fundosjes të Mërkurën të një peshkarexhe me emigrantë nga Afrika dhe Azia po rezulton më e rëndë nga ç’mendohej. Numri i trupave të pajetë që u gjetën pranë brigjeve të Peloponezit ...
Tragjedi në detin e Italisë/ Mbyten 3 fëmijë mes 34 emigrantëve që humbën jetën me nijen e mbytur.
ITALI- Të paktën 34 emigrantë raportohet se janë mbytur pasi anija e tyre u përmbys në brigjet jugore të Italisë. RAI News raporton se anija mbante më shumë se 100 emigrantë kur u përplas mëngjesi...
Për festa zbarkuan 30 mijë emigrantë nga Porti i Durrësit! Nis largimi, fluks në pikat kufitare në vend
Porti i Durrësit ka shërbyer si një ndër pikat kufitare hyrëse më të rëndësishme në rrugë detare, duke regjistruar në 10 ditët e fundit të vitit që sapo lamë pas, plot 30.000 qytetarë që kanë hyrë...
Dera e parë që hapet në Shqipëri për familjet emigrante nga Ukraina
“Bamirësia nuk të varfëron”, kjo moto e përshkruan më së miri qytetarin lezhjan Gjergj Kadeli, i cili hapi dyert e shtëpisë së tij për njerëzit në Ukrainë, që ndodhen në një moment të vështirë dhe...
Vërshim emigrantësh në portin e Durrësit/ Vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë për pushime në Shqipëri
Stina e nxehtë dhe pushimet verore rrisin numrin e udhëtarëve që mbërrijnë në portin detar të Durrësit nga portet italiane. Mëngjesin e sotëm me dy tragete nga Bari dhe një tjetër nga Ankona ...
Mbërrijnë 134 shqiptarët e bllokuar në Milano, karantinim 2-javor në hotelet e Durrësit
Pas Stambollit dhe Romës, avioni i “AirAlbania” rreth orës 20 :15 të mbrëmjes së sotme ka sjellë në Shqipëri 134 shqiptarë, të cilët do të transportohen më pas në dy hotelet karantinë në Durrës, k...
Policia e Maqedonisë së Veriut zbulon 56 emigrantë në kamion
KONSTANTIN TESTORIDES, Associated Press SHKUP, Maqedonia e Veriut (AP) - Policia në Maqedoninë e Veriut zbuloi 56 emigrantë gjatë një kontrolli rutinë të një kamioni dhe arrestoi shoferin nën d...