Etiketa: is_tag

Deri në 2030, synojmë ta kthejmë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë: Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama është shprehur se synon që ta kthejë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë deri në vitin 2030. Këtë deklaratë kreu i qeverisë e bëri në takimin e Konstituencës së Bankë...
Rama në Paktin rajonal për energjinë: Inflacioni i luftës po godet, të bashkojmë tregjet!
Kryeministri Edi Rama mori pjesë këtë të enjte në konferencën rajonale “Mbi mundësitë në zhvillimin e energjisë së rinovueshme në Ballkanin Perëndimor”, e cila u zhvillua në Beograd me iniciat...
Norvegjia paraqet masterplanin rajonal ballkanik për energjinë. Rama e quan mundësi të shkëlqyer.
Sipas Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Konferenca rajonale e organizuar nën kujdesin e Qeverisë së Norvegjisë, mbi ‘Mundësitë e zhvillimit të energjisë së ripërtëritshme në Bal...
Rama paralajmëron vendosjen e fashës për energjinë në nëntor.
Kryeministri Rama foli këtë të martë për krizën energjetike, duke e quajtur atë “luftë dhe jo një lojë”. Rama bëri thirrje për kursim të energjisë. Ndërkohë, ai paralajmëroi vendosjen e fashës...
Fasha e energjisë/ Rama thotë se ‘nuk kemi hequr dorë, por e kemi shtyrë. Faturat afrofe i përkasin së shkuarës’.
Në një komunikim me qytetarët në rrjetet sociale, kryeministri Rama foli sërish për fashën 800 kË dukë thënë se ajo nuk është hequr, por është shtyrë dhe do të vendoset në nëntor ose do të r...
Rama tërhiqet nga vendimi për rritjen e çmimit të energjisë elektrike: Kemi përmirësim të situatës
Qeveria shqiptare është tërhequr nga vendimi për të rritur çmimin e energjisë elektrike për konsumatorët familjarë. Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar në rrjetet sociale se nuk do të hyjë në fu...
Reshjet që ranë këto ditë sollën 20 milionë euro fitim
Përpos përmbytjeve dhe dëmeve të tjera që shkaktuan reshjet e fundjavës, ato ndikuan edhe në rritjen e nivelit në Kaskadën e Drinit. Si rrjedhojë, Shqipëria kurseu rreth 20 milionë euro dhe ...
Kriza energjetike, Rama: Ndryshon çmimi për familjet, çdo kilovat mbi 800 kWH do të paguhet me çmimin e tregut, 42 lekë pa TVSH! Nuk preken bizneset
Familjet do të paguajnë çmimin e energjisë elektrike me 42 lekë pa TVSH për çdo kilovat mbi 800 KWH që shpenzojnë. Ky është vendimi i qeverisë për të përballuar krizën energjetike. Familjet do të ...
Rama në Berat, nis puna për Programin Kombëtar të Efiçencës Energjetike
Kryeministri Edi Rama vizitoi këtë të martë Beratin, nga ku sipas kryeministrisë do të nisë edhe puna në kuadër të Programit Kombëtar të Efiçencës Energjetike. Programi po shtrihe...
Na presin 7 muaj të vështirë, minimalisht na duhen gjysmë miliard euro!: Kryeministri Rama
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë një paralajmërim të zymtë sa i përket krizës energjetike në vend, pasi ka thënë gjatë samitit rajonal Open Balkan se shtatë muaj shumë të vështirë e pr...