Etiketa: is_tag

Eva Buzo tregon orët e vështira në mes të detit: ‘Notova për 28 orë, thuajse më zuri gjumi!’
Pas 28 orë not në det të hapur në kanalin e Otrantos, avokatja australiane me origjinë shqiptare, ndërpreu sfidën e saj për shkak të gjendjes së vështirë shëndetësore dhe situatës jo të mirë në de...
Eva Buzo pas 28 orë ndërpret sfidën e notit në Otranto, i afrohet Karaburunit, por u pickua nga një kandil deti!
Eva Buzo, atletja australiane me origjine shqiptare ka ndërprerë sfidën e notit pas gjendjes jo të mirë shëndetësore. Atletja dhe avokate e njohur u pickua nga kandili dhe hasi vështirësi në të fo...
Eva Buzo ka notuar edhe gjatë natës, sot në mesdite pritet të mbërrijë në Vlorë, nga Brindizi
  Eva Buzo po shënon historinë! Atleten shqiptare duket se nuk e ka ndalur as nata që të vijojë misionin e saj, atë të kalimit me not nga Otranto drejt brigjeve shqiptare në Vlorë. Ajo pri...
Eva Buzo është nisur me not nga Otranto për në Vlorë, shqiptarja bëhet e para grua që merr iniciativën
Eva Buzo ka nisur ditën e sotme aventurën e saj të përshkimit me not të distancës nga Otranto e Italisë në Vlorë. 35-vjeçarja shqiptare që jeton në Australi është e para grua që g...