Etiketa: is_tag

Në gjithë botën, për 6 orë bien Facebook, Whatsapp dhe Instagram! Kompania: ‘Shkak gabimi teknik gjatë konfigurimit!’
3 rrjetet sociale, në pronësi të Mark Zuckerberg, Facebook, WhatsApp dhe Instagram pësuan një ndërprerje totale të shërbimit në të gjithë botën për më shumë se 6 orë.  Kompania ka bërë me dije se ...
Ta qash babën në Facebook
Nga Kreshnik Osmani Ta qash babën në Facebook!Me keqardhje të madhe mësova sot për ndarjen nga jeta të babait të një mikeshe që jëton në Finlandë. Si të gjithë shqiptarët e tjerë kanë shkuar at...
Facebook censuron Kardinalin Meksikan për denoncimin e ‘Rendit të Ri Botëror ’
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. Facebook ka censuruar një video të Kardinalit Juan Sandoval Íñiguez, arqipeshkv emeritus të Guadalajaras, për sugjerimin se udhëheqësit globalistë po shfrytëzojnë pand...
Gingrich: ‘Korrupsioni’ i Zuckerberg ngre pyetje të mëdha në lidhje me legjitimitetin e presidencës së mundshme të Biden’
  TRENT BAKER Të dielën në “The Cats Roundtable,”të radios WABC 770 AM të New York, ish-kryetari i Dhomës Newt Gingrich vuri në dyshim "legjitimitetin" e presidencës së Joe Biden. Si...
Trump thotë se do të përdorë veton për ligjin e mbrojtjes nëse nuk shfuqizohet Seksioni 230 i Aktit 1996.
  -Kritika duket se arriti kulmin e saj gjatë skandalit Hunter Biden në javët para zgjedhjeve presidenciale-. Presidenti Trump shkroi në Twitter të martën vonë se ai do të vërë veton mb...
Twitter dhe Facebook kanë censuruar në favor të Hunter Biden për fshehjen e ‘laptopit’
  CEO i Twitter, Jack Dorsey dhe CEO i Facebook Mark Zuckerberg, po dëshmojnë para Komitetit të Gjyqësorit të Senatit të martën në mëngjes, dhe që nga fillimi i seancës ata u përballën me ...
Mark Zuckerberg: Protestat e mbylljes janë “keqinformim”, Facebook do të bllokojë organizatorët.
Drejtori i Përgjithshëm i Facebook, Mark Zuckerberg, thotë se postimet  që përpiqen të organizojnë protesta kundër urdhrave të qëndrimit në shtëpi, do të ndalohen si "dezinformata". Shefi dhe k...
SHIKONI FOTOT/ Basha i jep mijëra dollarë Facebook-ut për audiencë, ndërsa flet për ‘shqiptarët që s’kanë para të ushqehen’.
Kryetari i Partisë Demokratike artikulon ditë pas dite planin e tij ekonomik, të cilin e cilëson si një zgjidhje për një krizë të madhe financiare tek e cila pretendon se ka hyrë vendi. Por tek...
George Soros akuzon Facebook-un se po punon për rizgjedhjen e presidentit Trump
Nga: AMY FURR   Facebook po ndihmon për të rizgjedhur Presidentin Trump në vitin 2020 në këmbim të mbrojtjes, pohoi miliarderi George Soros të enjten në Davos, Zvicër. “Facebook do t...
Facebook njofton se sot, 30 qershor, Është ditë zgjedhjesh; kush ka harruar të ngriht e të votojë
Ka nisur prej orës 07:00 votimi për zgjedhjet vendore që po mbahen sot në vend për zgjedhjen e 61 kryetarëve të rinj bashkiak. Në këto 30 vite këto janë zgjedhjet e para ku opozita më e madhe në v...