Etiketa: is_tag

Riintegrimi social i të Miturve “në konflikt me ligjin” dhe “ish të dënuar” – Detyrë dhe Mision
Nga Enkelejda Guna Një ditë e zakonshme para se të isha në paraburgim?... Gëzim.T. 17 vjeç: “Pothuajse gjithë vitin orën e parë të mësimit e kisha të humbur. Nuk zgjohesha dot. Pastaj pija k...
Kievi: 165 fëmijë të vrarë që nga fillimi i luftës, 266 të plagosur
165 fëmijë kanë vdekur dhe 266 janë plagosur pas pushtimit rus. Kjo u bë e ditur nga Prokuroria e Përgjithshme e Ukrainës, duke specifikuar se "numri më i madh i viktimave është i përqendruar në q...
E dhimbshme: Fëmija 6 vjeç mbetet viktimë e aksidentit në plazh.
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shëngjn, ku furgoni ka përplasur një të mitur të moshës 6 vjeç. Fëmija ka qenë i shoqëruar nga familjarët dhe kanë qenë duke kaluar rrugën kur është...
COVID-19/ Në vendin tonë janë 8 fëmijë të prekur
Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se ne Shqiperi jane testuar 1919 raste të dyshuara per koronavirus dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 277 raste, nga të cil...
Quentin Tarantino dhe gruaja e tij Daniela, presin fëmijën e tyre të parë, një bebe djalë
Greta Jonson Quentin Tarantino është baba! Kineasti fitues i çmimit Oscar, 56 vjeç, priti fëmijën e tij të parë - një bebe djalë! - me gruan Daniela të shtunën, konfirmon PEOPLE. "Daniela...
Fëmijët emigrantë kanë standard jetese më të mirë se 13 mijë fëmijë Amerikan.
Fëmijët emigrantë që kalojnë nëpër Shtetet e Bashkuara, ose të shoqëruar me prindër ose vetëm, dhe që një herë janë vënë një herë në kujdesin federal, kanë një standard jetese më të lartë se 13 mi...
Të paktën në parajsë shpresojmë se ka ushqim. VIDEO
Lufta në Siri: Fëmijët pop bëjnë betejën e mbijetesës në Ghouta-n Lindore. Ata shprehen se vdekja ‘nuk është edhe aq e keqe’ në këto kushte; shpresojmë se ‘në parajsë ka ushqim’ Gjatë gjithë ko...
20 fëmijë janë të sëmurë nga fruthi; mjekët u kërkojnë prindërve vaksinimin. VIDEO
Arrin në 20 numri i të prekurve nga virusi i fruthit në vendin tonë. Frika nga fruthi ka rritur fluksin e prindërve që kërkojnë të vaksinojnë fëmijët e tyre, ndonëse më parë kishin deklaruar që nu...
Prindër ‘monstra’ ka edhe në botë: Mamaja e lë jashtë fëmijën 7 vjeç, ai vdes dhe familja nuk vjen në gjyq.
(Hakeem Hussain u gjet i vdekur pas një natë nga më të ftohtat e vitit)/  Asnjë nga familja nuk u shfaq dje në Juri , në gjykatë, mbi vdekjen e djalit shtatë-vjeçar i cili besohet se ka ngrirë ...
Reportazh: Kruma, kjo lagje e Londrës. VIDEO
Nga: Daily News/ Si rrallë herë, tabloidi i madh britanik “Daily Mail”, ka botuar brenda një dite tre shkrime për fëmijët e pashoqëruar shqiptar që kërkojnë azil në Britani. Duke botuar foto...