Etiketa: is_tag

Rënia e euros e shtyn qeverinë në masa lehtësuese për bizneset.
Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj ka njoftuar se gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë është vendosur shtyrja e afatit të kësteve të tatim fitimit për eksportuesit. Ministrja th...
Çmimet e hidrokarbureve po normalizohen, mund të dalim nga ‘regjimi’ i Bordit: Ibrahimaj, ministre e Financave
Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj në një konferencë për mediat ka bërë publike një bilanc në lidhje me ecurinë ekonomike në vend. Ministrja u shpreh se në 3 mujorin e parë të v...
Amnistia fiskale/ Po vijojmë konsultimet me ndërkombëtarët, nuk bëjmë veprime të nxituara: Ibrahimaj
  Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se qeveria është ende duke punuar me draftin e amnistisë fiskale. Në një konferencë për mediat, Ibrahimaj u shpreh se është ...
Ibrahimaj: Gati “paketa e rezistencës 2”, bordi për karburantet duhet ende
Teksa bëri një përmbledhje të ecurisë së ekonomisë së vendit në harkun e 7 muajve, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj konfirmoi se qeveria ka hartuar një paketë të dytë nd...
Sfida ekonomike midis dollarit dhe gjigandëve të web-it
Ka dy çështje të mëdha amerikane që së shpejti do të pasqyrohen në portofolin tonë. Njëra ka të bëjë me dollarin dhe tjetra të ashtuquajturit gjigandë të web-it (nga google te facebook). Dollari p...
Besart Kadia,i PD, emërohet zv.ministër i Ekonomisë dhe Financave
Eksperti i Ekonomis, ish-sekretar në Partinë Demokratike, Besart Kadia është emëruar  në postin e zv.ministrit të Financave dhe Ekonomisë. Besart Kadia ka mbaruar studimet bachelor dhe master p...
Ministrja e Financave shpjegon përse Lulzim Basha spekulon me anulimin e konçensioneve
E ftuar në studion e emisionit “Top Talk”, ishte ministrja e Financave Anila Denaj. Gjatë fjalës së saj, ajo foli mbi pretendimin e kryetarit të opozitës, Lulzim Basha, i cili thotë se nëse v...
Menjëherë pas dreke, dreka shpallet e ndaluar!
Qysh disa ditë para Krishtlindjeve, 25 dhjetor, mediat kishin njoftuar se institucionet shtetërore kishin shpenzuar rreth 600 milionë lek për dreka dhe darka ‘festive’; të gjitha të paguara me fon...
Ministrja e Financave, Vukaj, paralajmëron Doganat: “Mos prekni votën!”.
(FOTO: Helga Vukaj, ministre e Financave)/ Ministrja e Financave, Helga Vukaj, ka dhënë porositë e para, gjatë inspektimit të bërë në Degën Doganore Durrës. Ajo kërkoi nga administrata doganore...
Pako për ministrin gjerman Wolfgang Schauble kishte eksploziv.
( FOTO: Ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schauble)/ Një pako e dyshimtë e dërguar në adresë të ministrit të Financave Wolfgang Schauble, ka alarmuar sot Berlinin. Shërbimet e sigurimit...