Etiketa: frd

Lirimi i zyrave, Administrativja rrëzon Ilir Metën dhe FRD-në, pushohet çështja! Afatin e ankimimit Sali Shehu e kupton si shtyrje vendimi: Na dha 5 ditë kohë
TIRANË-Gjyqësori rrëzon 'grushtin e shtetit' që pretendoi Ilir Meta. Ditën e sotme Gjykata Administrative e Tiranës ka pushuar çështjen e ngritur nga Fryma e Re Demokratike, që kundërshton lirimin...
Përleshja e Metës me policinë, shpallen në kërkim 2 zyrtarë të FRD
Policia ka shpallur në kërkim për Agim Hoxhajn, kreun e FRD për Tiranën dhe Afrim Sufajn, kreun e FRD në njësinë 6, të cilët kanë kundërshtuar policinë gjatë përplasjes së djeshme mes presidentit ...
‘Bëm baba të të ngjaj’, i biri i presidentit Meta shkon para selisë së FRD-së me militantë të LSI-së
(foto: Meta te zyrat e FRD-së) Djali i presidentit Ilir Meta ka mbërritur në selinë e FRD-së, pak pasi presidenti Meta pati një përplasje me policinë bashkiake atje. Besjan Meta, ë...
Çfarë po ndodh me selinë e FRD dhe çfarë thotë ligji?!
Bashkia e Tiranës ka kërkuar që Fryma e Re Demokratike, duke zbatuar ligjin për 'partitë politike'. Sipas këtij ligji Bashkia e Tiranës ka detyrimin që t'i japë ambiente për zyra partive politike ...
Basha i PD në krah të dhunës së Metës/ Mbërrin në zyrën e FRD-së, gris shkresën e bashkisë dhe i drejtohet Ramës: ‘Humbësi bëhet i rrezikshëm në ditët e fundit’!
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbërritur para zyrës së FRD-së, ndërkohë që ju drejtua kryeministrit Edi Rama se nuk ka shans që të frikësojë opozitën, dhe se tashmë është e qartë f...
Shkallon fare Ilir Meta, sulmon fizikisht Policinë, bërtet si i çmendur, hyn me forcë në zyrat e partisë FRD dhe lufton kundër zbatimit të ligjit.
    Presidenti Ilir Meta është përfshirë në një rast të paprecedent, duke u përplasur me Policinë Bashkiake, e duke hyrë me forcë në zyrat e FRD-së. Kjo sepse sipas Metës, kërk...
Kandidati i partisë së Topit tërhiqet nga gara dhe mbështet PS-në. Video
  Kandidati i partisë FRD (Fryma e Re Demokratike) e Bamir Topit në Pukë është të tërhequr nga gara elektorale dhe ka deklaruar se i bashkohet grupimit zgjedhor të PS. Astrit Kuçi, kand...