Etiketa: gazetaret

Të paktën 13 gazetarë amerikanë përballen me dëbimin nga Kina
AP Të paktën 13 gazetarë Amerikanë do të dëbohen nga Kina në shenjë hakmarrjeje për një kufi të ri të vendosur nga administrata Trump në vizat për mediat shtetërore Kineze që operojnë në SH.B.A...
LAJMI I RREMË QË SHKAKTOI PANIK, POLICIA SHOQËRON DY GAZETARË
Dje, vetëm një orë para mesnatës, një lajm i rremë i publikuar në media sikur po vinte një tërmet i tmerrshëm, qytetarët e Tiranës janë përfshirë në panik, kanë lënë shtëpitë, kanë mbushur sheshet...
Thuaj se ‘Rama nuk vjen te Meta’; reporterët i besojnë surprizës dhe ‘gjuajnë’ në diell para Presidencës.
Kryeministri Edi Rama ishte i prerë në refuzimin e ftesës së Ilir Metës për bisedime mbi krizën politike, por ashtu si presidenti, por gazetarët kanë vendosur të mos heqin dorë por të presin për n...
Baladë për ‘virgjëreshat’ që rrihnin gazetarë/ Rama
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në “Tëitter” pas publikimit të raportit për lirinë e medias në vend nga organizata botërore “Reporterët pa kufij”. Menjëherë pas raportit ka reaguar presidenti ...
‘Personi i Vitit’ për Time 2018 është për: ‘Gazetarët ‘Kujdestarë të luftës mbi të vërtetën’.
  Time ka zgjedhur "The Guardians dhe War on Truth " - një grup gazetarësh të burgosur dhe të vrarë - si "Personi i Vitit" i revistës për 2018. Kolumnisti i Washington Post, Jamal Khash...
PD, rezolutë në Kuvend mbi ndalimin e fyerjes ndaj gazetarëve.
Partia Demokratike i është drejtuar Kuvendit me një rezolutë për të ndalur kërcënimet dhe fyerjet e zyrtarëve shtetërorë ndaj gazetarëve. Në një deklaratë, deputetja Albana Vokshi, Kryetare e K...
Gazetat nuk dinë të pranojnë gabimet
Nga: David Randall/ Jam mjaft i sigurt se jam përgjegjës për korrigjimin më të vonshëm në historinë e gazetarisë. Ka ndodhur në kohën kur punoja tek “The Observer”, gazeta më e vjetër e të dielës n...