Etiketa: is_tag

Rudy Giuliani rezulton pozitiv për koronavirus
  -Giuliani po udhëhiqte betejën ligjore të fushatës Trump për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 në disa shtete-   Rudy Giuliani ka rezultuar pozitiv për koronaviru...
9 pikat kryesore nga konferenca për shtyp e fushatës Trump mbi sfidat ndaj rezultateve të zgjedhjeve
Nga JOEL B. POLLAK   Rudy Giuliani dhe avokatët e tjerë që përfaqësojnë fushatën e Presidentit Donald Trump përshkruan çështjen e tyre të Enjten se zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit...
Fushata e Joe Biden kërkon që media të censurojë Rudy Giulianin
Fushata presidenciale e ish- zëvendëspresidentit Joe Biden ka dërguar një letër në çdo rrjet televiziv, duke kërkuar që ta mbajnë larg kryebashkiakun e Nju Jorkut, Rudy Giuliani. Letra është ra...
Giuliani: Kim Jong-un ‘është pajisur me begjën’ për pjesëmarrjen në samit.
Avokati i Donald Trump,  Rudy Giuliani ka thënë se lidei i Koresë së Veriut "është pajisur me begjën"  e pjesëmarrjes në samitin me Trump që u vendos në kalendar pas anulimit që i bëri presidenti ...
Giuliani fiton sondazhin e Breitbart si Sekretar Shteti, i dyti Bolton.
(FOTO: Donald Trump dhe Mitt Romney) / Para pak ditësh, Breitbart, News kishte hapur një sondazh me pesë emra  dhe pyeste lexuesit se cili mund të ishte në postin e Sekretarit të shtetit në adm...
Giuliani favorit për sekretar shteti
  (FOTO: Rudy Giuliani) Mike Pence, zëvendës- president i zgjedhur i SHBA, po i jep dorën e fundit ekipit të tranzicionit për në Shtëpinë e Bardhë- sipas agjencisë amerikane të lajmeve, Ass...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Rudy Giuliani në Fox News: Hillary mund të shesë Zyrën Ovale
(FOTO: Rudy Giuliani, ish kryetar i Bashkisë New York) Televizioni Amerkan “Fox News” transmeton një intervistë të ish- kryebashkakut të New Yorkut, ku Giuliani thotë: "Ky është ndryshimi mi...