-Giuliani po udhëhiqte betejën ligjore të fushatës Trump për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 në disa shtete-

 

Rudy Giuliani ka rezultuar pozitiv për koronavirusin, njoftoi Presidenti Trump në një tuitim të Dielën.

“@RudyGiuliani, deri tani kryebashkiaku më i madh në historinë e NYC, dhe i cili ka punuar pa u lodhur duke ekspozuar zgjedhjet më të korruptuara (deri tani!) në historinë e SH.B.A., ka dalë pozitive për Virusin e Kinës,” shkroi presidenti.

“Bëhuni mirë sa më shpejt Rudy, ne do të vazhdojmë më tej !!!”

Ish-kryetari i Bashkisë së New York-ut dhe avokati personal i Presidentit Trump ka udhëhequr betejën ligjore të fushatës Trump për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 në disa shtete.

Giuliani është zyrtari i fundit i orbitës së Trump që u infektua me koronavirus gjatë rrjedhës së pandemisë. Sekretare e shtypit i Shtëpisë së Bardhë Kayleigh McEnany, këshilltarja e lartë Hope Hicks dhe shefi i stafit Mark Meadows janë ndër punonjësit e lartë të Trump që kanë rezultuar pozitiv për virusin dhe janë shëruar.

Lajmi për diagnozën e Giulianit vjen gati dy javë pasi djali i tij Andrew, i cili shërben si një ndihmës special i presidentit, doli pozitiv për COVID-19. Babai Giuliani thuhet se kishte test negativ në atë kohë.

VERITAS.COM.AL