Etiketa: is_tag

Moti i keq mbulon Shqipërinë! Ministria e Mbrojtjes: ‘Jemi në gatishmëri!’
Moti i keq ka shkaktuar problematika nga jugu në veri të vendit. Lumi Vjosa dhe Shkumbini kanë dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytjet e para në disa zona. Lidhur me situatën ka reaguar zyrtari...
BKH nis sekuestrimin e dosjeve në Prokurorinë e Gjirokastrës
Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur punën me një operacion të parë të kryer në Prokurorinë e Gjirokastrës. Mësohet se me urdhër të prokurorëve specialë, hetuesit e BKH-së kanë zbarku...
Viktima e parë e zjarreve/ Gjirokastër, 1 i vdekur dhe 1 e plagosur në Lunxhëri të Gjirokastrës! ‘Asim Zeneli’ i pushtuar nga flakët dhe tymi! Fillon evakuimi i banorëve.
Situatë kritike në Lunxheri të Gjirokastrës nga zjarret, shënohet viktima e parë nga flakët. Gjithashtu është plagosur edhe bashkëshortja e viktimës, që ka pësuar djegie nga flakët dhe ndodhet në ...
Gjykata Speciale dënon me 1vit burg ish-kryetaren e bashkisë Gjirokastër.
Zamira Rami, ish-kryetarja e bashkisë së Gjirokastrës me LSI-në, është shpallur fajtore dhe është dënuar për veprën shpërdorim detyre''  me 1 vit burgim. Rami pak ditë më parë pranoi gjykimin e sh...
Gjirokastra, qyteti me kriminalitetin më të lartë për vitin 2020/ Prokurori i Përgjithshëm, Çela.
Gjirokastra është qyteti me kriminalitetin më të lartë për vitin 2020. Deklarata është bërë nga Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela në raportimin në Komisionin e Ligjeve situatën e kriminaliteti...
KAS rrëzon kërkesat e PD-LSI, pranon vetëm provat e dy partive, jo shtesa nga institucionet shtetërore.
Ankimimi i PD-LSI për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës do të shqyrtohet duke marrë për bazë vetëm provat e sjella nga këto dy forca politike, pa marrë prova shtesë nga institucione...
Gjirokastra eshte perkulur sot nga dhembja!
Nga: Ylli Asllani/ Gjirokastra eshte perkulur sot nga dhembja! Dy nga bijte e saj me te mire te shebimit elektrik Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj u perfshine nga ujrat e lumit Drino per mos u kt...
Vdekja e dy elektricistëve në Gjirokastër, Balluku: ‘Dëmshpërblim për viktimat, do të kujdesemi për familjet e tyre!’
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, përmes një deklarate për mediat, ka reaguar për vdekjen tragjike të dy elektricistëve në Gjirokastër. “Me keqardhje dhe dhimbje të the...
Humbin jetën dy elektricistë të KESH. Makina ra në lumin Drino, nxirren trupat e viktimave.
Aksidenti ndodhi në fshatin Kordhocë. Elektricistët që ndërruan jetë janë Selfo Kallfa dhe Dini Isaraj. Oret e fundit jane nxjerre trupat e pajetë të dy elektricistëve, të cilët u mbytën sot në...
COVID19/ Në Gjirokastër epidemiologët dyshojnë për një variant të ri covid, 2 riinfektime.
Në Gjirokastër është konfirmuar sot rasti i parë i riinfektuar me Covid 19. Bëhet fjalë për një qytetar të Përmetit, pacient i dializës që ishte infektuar dhe e kishte kaluar Covidin dy muaj m...