Etiketa: is_tag

Arrestohet ish-kreu i Kadastrës së Gjirokastrës dhe bashkëpunëtori i tij, policia bastis zyrën avokatore
Vihet në pranga ish-kreu i Kadastrës së Gjirokastrës, Florian Taçi. Ka qenë një operacion i përbashkët i mirë koordinuar mes Policisë së Tiranës, asaj të Gjirokastrës, Prokurorisë dhe Gjykatës së ...
Shënohet viktima e parë këtë vit nga gripi i stinës.
Një 70-vjeçar nga qyteti i Gjirokastrës mësohet të ketë ndërruar jetë nga gripi i stinës. I moshuari ka humbur jetën në Shërbimin Infektiv pas komplikacioneve që i shkaktoi virusi. Burime për A...
Qeveria merr vendimin: Aeroporti i ri nuk do të ndërtohet në Sarandë, por në Gjirokastër
Pas dështimit të garave disa herë për të ndërtuar aeroportin e Sarandës, qeveria ka ndryshuar vendndodhjen e aeroportit të katërt që do të ketë vendi. Aeroporti do të ndërtohet në Gjirokastër dhe ...
Moti i keq mbulon Shqipërinë! Ministria e Mbrojtjes: ‘Jemi në gatishmëri!’
Moti i keq ka shkaktuar problematika nga jugu në veri të vendit. Lumi Vjosa dhe Shkumbini kanë dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytjet e para në disa zona. Lidhur me situatën ka reaguar zyrtari...
BKH nis sekuestrimin e dosjeve në Prokurorinë e Gjirokastrës
Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur punën me një operacion të parë të kryer në Prokurorinë e Gjirokastrës. Mësohet se me urdhër të prokurorëve specialë, hetuesit e BKH-së kanë zbarku...
Viktima e parë e zjarreve/ Gjirokastër, 1 i vdekur dhe 1 e plagosur në Lunxhëri të Gjirokastrës! ‘Asim Zeneli’ i pushtuar nga flakët dhe tymi! Fillon evakuimi i banorëve.
Situatë kritike në Lunxheri të Gjirokastrës nga zjarret, shënohet viktima e parë nga flakët. Gjithashtu është plagosur edhe bashkëshortja e viktimës, që ka pësuar djegie nga flakët dhe ndodhet në ...
Gjykata Speciale dënon me 1vit burg ish-kryetaren e bashkisë Gjirokastër.
Zamira Rami, ish-kryetarja e bashkisë së Gjirokastrës me LSI-në, është shpallur fajtore dhe është dënuar për veprën shpërdorim detyre''  me 1 vit burgim. Rami pak ditë më parë pranoi gjykimin e sh...
Gjirokastra, qyteti me kriminalitetin më të lartë për vitin 2020/ Prokurori i Përgjithshëm, Çela.
Gjirokastra është qyteti me kriminalitetin më të lartë për vitin 2020. Deklarata është bërë nga Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela në raportimin në Komisionin e Ligjeve situatën e kriminaliteti...
KAS rrëzon kërkesat e PD-LSI, pranon vetëm provat e dy partive, jo shtesa nga institucionet shtetërore.
Ankimimi i PD-LSI për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës do të shqyrtohet duke marrë për bazë vetëm provat e sjella nga këto dy forca politike, pa marrë prova shtesë nga institucione...
Gjirokastra eshte perkulur sot nga dhembja!
Nga: Ylli Asllani/ Gjirokastra eshte perkulur sot nga dhembja! Dy nga bijte e saj me te mire te shebimit elektrik Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj u perfshine nga ujrat e lumit Drino per mos u kt...