Etiketa: is_tag

Aksident automobilistik në Gjirokastër; një person humb jetën
  Një person ka humbur jetën dhe një tjetër u plagos në një aksident në rrugën Tepelenë-Gjirokastër Aksidenti ka ndodhur sot pasdite në vendin e quajtur 'Ura e Kardhiqit'. Forcat policor...
Kriza politike e ‘ujërave’ po rrënon dëshmitë historike. Shembet ura 300 vjeçare.
(Ura e Hoshtevës, Zagori, pas shirave)/ Reshjet e ditëve të fundit lanë një faturë dëmesh të pallogaritshme në Monumentet e kulturës. Dy ura të kategorisë së Parë, ajo e Ura Orgockës ne Kolonjë...
Sapo ka ndodhur: Bllokohet rruga nga Gjirokastra në Tepelenë, del nga shtrati lumi i Viroit
Reshjet e dendura të shiut kanë krijuar bllokime me pamje mahnitëse në rrugën Gjirokastër- Tepelenë.  Askush nuk mund të përfytyronte këtë fuqi madhore që të mund të ‘thithte’ tokën dhe rrugën aut...
Dy tërmete sot në mëngjes në Gjirokastër
Tërmeti i parë me magnitudë 3.2 ballë është regjistruar në orën 07:18, me epiqendër 8 kilometra në veriperëndim të Gjirokastrës. Tërmeti i parë është shoqëruar edhe nga një lëkundje e dytë më e...
Tërmet 4.3 ballë, me epiqendër në një fshat në Gjirokastër.
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në Jug të vendit sot pasdite. Nga të dhënat e para, nuk raportohet për dëme as për të lënduar. Sipas Institutit të 'Gjeoshkencave', tërmeti me magnitudë...
Në Qafën e Pazarit, Gjirokastër, zbulohet pusi 300-vjeçar. VIDEO
Një pus mesjetar 17 metra i thellë u zbulua në dyshemenë e godinës qendrore të Qafës së Pazarit të Gjirokastrës, e njohur ndryshe edhe si 6-këndesh, raporton Top Channel. Kastriot Dhrami, i cil...
Mjekët: Në Gjirokastër është rishfaqur antraksi.
Sipas mjekëve specialistë, në Gjirokastër është rishfaqur sëmundja e antraksit, apo 'e plasjes' siç njihet ndryshe, raporton Ora News. Në spitalin rajonal të këtij qyteti janë paraqitur tre raste;...
Në Gjirokastër PD dhe PS bashkojnë votat në Këshillin Bashkiak.
Këshilltarët e PS dhe PD bashkojnë votat për t’i hequr mandatin anëtarit të Këshilli Bashkiak, Bashkim Tole. Heqja e mandatit të tij është bërë me 17 vota pro të këshilltarëve demokratë dhe soc...
Një vdekje e pazakontë në spitalin e Gjirokastrës; Pacienti bie ose e hedhin nga ballkoni
Një pacient 63-vjeçar në spitalin e Gjirokastrës “Omer Nishani” ka humbur jetën sot në mëngjes pasi ka rënë  nga ballkoni i katit të dytë të godinës. Gëzim Malka quhet viktima, banor i fshatit ...
Tërmet në Veri; epiqendra afër Tropojës. Lëkundje në Vlorë dhe Gjirokastër.
Në ora 04.15 të mëngjesit të sotëm, në Tropjë janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti. Por në të njëjtën kohë, pothuajse , një tërmet me 3 balla ka rënë në Vlorë dhe Gjirokastër. Të dhënat vijnë ...