Etiketa: is_tag

Veliaj sot në GJKKO, seanca e parë mbi padinë ndaj Berishës për shpifje.
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka paditur Sali Berishën për shpifje. Kryebashkiaku është paraqitur ditën e sotme në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin d...
Apeli i GJKKO rrëzon ankesën Arben Ahmetajn, kontrolli në vilën e bashkëjetueses është i rregullt!
Apeli i Gjykatës së Posaçme ka refuzuar ankimimin e Arben Ahmetajt për kontrollin e banesës së bashkëjetueses së tij. Përmes këtij vendimi të gjyqtarit Dihimitër Lara në  dhomë këshillimi konsider...
Ish-kryebashkiaku i Lushnjës lirohet nga burgu: GJKKO
 Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsion dhe Krimin e Organizuar nga liruar nga burgu ish-kryabashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe. Apeli ka pranuar kërkesën për liri pasi ka përfunduar...
Yuri Kim u bën thirrje gjyqtarëve që të rezistojnë. ‘Moment kritik për reformën në drejtësi!.Kriminelët e ndiejnë presionin”
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zbardhur detajet e vizitës në Gjykatën e Posaçme. Sot, diplomatja qëndroi për rreth një orë në GJKKO, ku ka takuar të gjithë gjyqtarët dhe në fokus duket se kanë ...
U kallëzua nga Presidenti, GJKKO pushon çështjen “Dvorani”
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, mëngjesin e 23 nëntorit, ka pushuar çështjen e gjyqtarit Ardian Dvorani, i cili është paditur penalisht për shpërdorim detyre nga pr...