Etiketa: is_tag

Apeli i Gjykatës së Posaçme cakton datën, më 5 qershor mbahet seanca e parë për inceneratorin e Elbasanit
Apeli i Posaçëm ka caktuar datën e nisjes së procesit për inceneratorin e Elbasanit. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se seanca e parë do të mbahet më 5 qershor. Trupi gjykues përbëhet ...
GJKKO rrëzon Berishën dhe dhëndrin, mbeten në arrest shtëpie. ‘Ka shkelur masën e sigurisë!’
Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezi për revokimin e masës “Arrest në shtëpi”. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton ...
Rrezohet kërkesa e Mediut për riekspertim financiar
TIRANË- Procesi ndaj Fatmir Mediut në Gjykatën e Posaçme nisi me tensione dhe debat mes ish-ministrit të Mbrojtjes dhe familjarëve të viktimave të “Gërdecit”. Në seancë, familjarët e viktimave ...
Tensione në gjyqin për Gërdecin/ Familjarët përplasen me Mediun: Vrasës, faj ka prokurori që nuk ngre akuzë për vrasje
Seanca gjyqësore e kësaj të mërkure për çështjen “Gërdeci” është përfshirë nga tensione të ashpra mes ish-ministrit Fatmir Mediu dhe familjes Durda. Në momentin që Mediu po lexonte deklaratën, ...
Kërkuan ndryshim të masës së sigurisë, gjykata rrëzon kërkesën e Sali Berishës dhe Jamarbër Malltezit
Rrëzohet kërkesa e e Sali Berishës dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezi për ndryshim të masës së arrestit shtëpiak. Gazetari Ermal Vija raporton se gjyqtarja Irena Gjoka lë të pandryshuar mas...
Ambasada e SHBA publikon rrëfimin e gjyqtares: Në rrugën time kam provuar kërcënime…
Zëvendëskryetarja e Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), Saide Dollani ka rrëfyer vështirësitë me të cilat është dashur të përballet që në momentin që vendosi ...
Erjon Bani zgjidhet zëvendëskryetar i GJKKO, zëvendëson Irena Gjokën pas mbarimit të mandatit.
Erjon Bani është zgjedhur zëvendëskryetar i GJKKO-së, në këtë mënyrë ka zëvendësuar Irena Gjokën. Mësohet se ai është zgjedhur me 6 vota si Zëvendëskryetari i Gjykatës së Posaçme të Shkallës së...
Kërkoi leje për të shkuar në Kuvend, shtyhet seanca për Sali Berishën
Shtyhet seanca në Apelin e Posaçëm për ish-kryeministrin Sali Berisha. Seanca do të mbahej për shkak se Berisha ka kërkuar leje për të shkuar në Kuvend. ABC News mëson se shkak është bërë munge...
Berisha dhe dhëndri kërkojnë lirimin nga arresti. Shtyhet seanca gjyqësore.
TIRANË– Shtyhet senaca gjyqësore  për ish-kryeministrin Berisha dhe dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi. Seanca e radhës do të jetë në datë 12 mars ora 15:00. Avokatët kërkuan kohë të njihen me in...
LAJMI FUNDIT/ GJKKO dënon Fredi Belerin me 2 vite burg, Koroveshi 1.5 vite burg.
Gjykata e Posaçme ka dënuar me 2 vite burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Beleri për korrupsion aktiv në zgjedhjet lokale të 2023-it. Ndërsa Pandeli Kokaveshi është dënuar me 1.5 vite ...