Etiketa: is_tag

Mbështesim plotësisht SPAK”/ Komisioni Europian i përgjigjet ashpër Greqisë për ‘Belerin’: Është në hetim, i takon drejtësisë
Eurodeputetja greke Anna-Michelle Assimakopoulou u kundërshtua ashpër nga zyrtari i Lartë i Komisionit Europian Thoas Hagleitner, kur tha se çështja “Beleri” është një çështje europiane. “Kjo ç...
Beleri përplas Greqinë dhe Italinë në Bruksel/ Kathimerini: Athina i thotë ‘Jo’ marrëveshjes BE-Shqipëri për mbrojtjen, Roma e kundërshton
Greqia edhe njëherë ka vendosur të përdorë çështjen “Beleri” si argument për të krijuar një tjetër pengesë për Tiranën. Referuar medias greke “KATHIMERINI” Athina zyrtare po bllokon rrugën e një m...
Media në Greqi: Athina bllokon paktin e mbrojtjes BE-Tiranë
Athina po bllokon një Marrëveshjeje të Mbrojtjes së Sigurisë mes BE-së e Shqipërisë, për shkak të qëndrimi të qeverisë shqiptare për sa i përket burgosjes së kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beler...
Vrau kunatin se, prej 9 vitesh, i përdhunonte të bijën, flet e ëma e vajzës: ‘S’dija gjë!’.
Një 33-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri nga kunati i tij, pasi ky i fundit ka zbuluar se i riu i kishte përdhunuar prej 9 vitesh të bijën e tij 18-vjeçare, të cilën e kishte nga martesa ...
Zgjidhja e çështjes me Greqinë do të jetë e besueshme dhe e qëndrueshme: Ministri i Jashtëm, Hasani
Qeveria shqiptare beson se do ta nisë vitin e ri me një marrëdhënie të re e më pozitive me Greqinë. Zgjidhja e çështjes Beleri dhe një drejtues i ri i përkohshëm i Bashkisë Himarë, janë hapa që po...
Një mësim nga media greke, edhe pse gënjeshtare.
  Frrok Çupi Për çfarë gënjeu media greke, thuajse e tëra, që nga dita kur shteti i vet hyri në një qerthull me Shqipërinë dhe Europën? Gënjeu për gjithçka kishte të bënte me pluhurin që ng...
Kur fqinji thotë ‘jo’
  Nga Monika Stafa Gishti i Kryeministrit grek Micotaqis drejtuar Kryeministrit Rama në castin para se të dy ata, t’i bashkoheshin grupit të liderëve europianë për të pozuar si burokrat...
Opozita greke “shuplakë” Mitsotakis për bllokimin e Shqipërisë: E bën për interesat e tij
Qeveria e Mitsotakis po kritikohet jo vetëm nga vendet e Bashkimit Evropian si Gjermania edhe Spanja për pengesat që po i vendos Shqipërisë dhe kushtet për lirimin e Belerit, por edhe nga faktorët...
Sot samiti BE. Greqia kërcënon me veto. Kathimerini: Shqipërinë e mbështet Gjermania
Zhvillohet sot samiti mes Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Kryeministri Rama ndodhet tashmë në Bruksel për të marrë pjesë në këtë samit që i paraprin mbledhjes së Këshill...
BE nuk e pranon “lojën” Greqisë për çështjen Beleri: ‘Mos i ngrini çështjet bilaterale në nivel Unioni!’
Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano i ka dhënë një përgjigje të qartë dhe të prerë Greqisë për çështjen e Fredi Belerit, ku Athina kërcënon me pengimin e rrugëtimit të Shqipërisë në union....