Etiketa: is_tag

Kosovë: Nis hetimi për blerjen e grurit. 9 tonë grurë nuk hynë në rezervat e shtetit
Prokuroria speciale në kosovë ka nisur zyrtarisht hetimet për mungesën e rezervave të grurit dhe vajit. Referuar burimeve që kanë folur për median, Nacionale, një grup prokurorësh është angazhuar ...
Rama, thirrje fermerëve: ‘Mbillni grurë!, qeveria bështetje financiare për ju’.
Të gjithë fermerët që kultivojnë grurin në tokat e tyre, do të kenë mbështetje financiare nga qeveria. Kjo mbështetje do të jetë në vlerën e 30.000 lekë për çdo hektarë, ndërsa aplikimet fillojnë ...
Autostrada Durrës-Tiranë ‘mbytet’ nga gruri, reagon policia dhe zbardh çfarë ndodhi.
Policia ka zbardhur detajet e aksidentit në autostradën Tiranë-Durrës që krijoi sot trafik. Dyshohet se drejtuesi i kamionit, i mbushur me grurë, ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe për pasojë ka ...
Ukraina, Rusia, Turqia dhe gruri në mes. Tre autoritetet ushtarake mblidhen sot.
Delegacionet ushtarake nga Rusia, Ukraina dhe Turqia takohen sot me  përfaqësuesit e Kombeve të Bashkuara me shpresën t`i japin fund ngërçit të drithërave ukrainase, të bllokuara për shkak të ag...
300 anije me grurë nisen për në BE, ndalohen nga Rusia
Rreth 300 anije që transportojnë grurë për eksport nga Rusia dhe Ukraina në Evropë janë bllokuar në Detin e Zi nga autoritetet ruse. Aktualisht nuk eksportohet më grurë nga portet e Ukrain...
Aleksandër Vuçiç: Do të lejojmë eksportimin e grurit në Shqipëri! Rama e paralajmëroi dje: ‘Do të bëhet përmes ‘Open Balkan’!’
Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar sot se Serbia do ta lejojë eksportimin e grurit me Shqipërinë dhe me vendet e tjera të rajonit, pas vendimit që ishte fillimisht për bllokim të eksp...