Etiketa: is_tag

Haradinaj në Tiranë: Takim vëllazëror me Ramën: “I kërkova të ndihmojë Kosovën”.
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar ditën e sotme me kryeministrin, Edi Rama në Tiranë. Haradinaj e ka cilësuar si një takim vëllazëror, ndërsa shton se ...
Haradinaj: Shkarkimi i qeverisë dhe i Kurtit është urgjencë kombëtare
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, shprehet se shkarkimi i kryeministrit Albin Kurti dhe qeverisë është urgjencë kombëtare. Ai shtoi se Kurti “po kërkon shpë...
Rama i përgjigjet tërthorazi fushatës së Haradinajt: ‘Komploti për ndarjen e Kosovës- budallallëk. Sa pa dalë facebook-u, budallain e njihte vetëm shtëpia e tij’.
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një përgjigje thashethemeve e deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për një plan mes Ramës- kryeministër i Shqipërisë, presidentit të ...
Thaçi, Vuçiq dhe Mogherini – të vetëm për ndarjen e territoreve. “ Kufijtë ndryshohen vetëm me luftë!”, Haradinaj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se lëvizja e kufijve të Kosovës mund të bëhet vetëm me luftë dhe sipas tij çështja e vetme që mund të diskutohet me Serbinë është njohja reciproke...
Bora dhe akulli nuk e lejojnë kryeministrin të zbresë në Kosovë
Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, kryeministri Ramush Haradinaj dhe ekipi i tij nuk ka mundur të ulen sot pasdite në Prishtinë. Nga Aeroporti i Prishtinës kanë treguar se deri tash ja...