Etiketa: is_tag

Trump Jr. akuzë shokuese për Hillary Clinton: “Helmi ishte rezervuar për Epstein”
Djali i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump Jr, është bërë protagonisti i një tweet-imi shumë të veçantë kundër Hillary Clinton, duke e akuzuar atë jo në mënyrë delikate, se ajo qën...
HILLARY MBAN ANËN E BURRIT TË SAJ PËR LEWINSKI
Hillary Clinton ka mohuar në një intervistë të dielën se marredhenia jashtëmartesore e burrit të saj me stazhisten e athershme te Shtëpisë së Bardhë, Monica Lewinsky, ishte një abuzim me pushtetin...
Hillary: “Demokratët nuk mund të jenë ‘civilë’ me Republikanët.
Hillary Clinton, në një intervistë televizive të martën, hodhi poshtë idenë se demokratët duhet të jenë "civilë" me Republikanët në kohën e Donald Trump, duke përqafuar një qasje më konfrontuese d...
Ikja nga demokratët, shuplaka e fundit për Hillary Clinton & Co.
Nga: Glauco Maggi/ Libero Quotidiano.it/ Brandon Straka është demokrat, homoseksual i deklaruar, stilist parukier, aspirant aktor, newyorkez, dhe në vitin 2016 votoi për Hillary Clinton. Gji...
FBI nis hetim të ri mbi Fondacionin Clinton. A u përfshi në politikat “pay-to-play”
John Solomon raporton për ‘The Hill’ se Departamenti i drejtësisë ka nisur një hetim të ri ndaj aktiviteteve të Fondacionit Clinton për kohën kur Hillary ishte sekretare e shtetit. Departamenti...
Hillary, një rast tjetër në skemën ‘paguaj që të të vë në shërbim’ shtetin Amerikan.
(FOTO: Hillary Clinton dhe kryeministre e Bangladeshit Sheikh Hasina)/ Nga qeveritë e huaja zbulohet një tjetër rast i skemës “Pay to play” (paguaj që të vihem në lëvizje)  nga Fondacioni Clint...
Trump bën thirrje për hetime mbi lidhjet e Clintonëve me Rusinë
(FOTO: Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ish- sekretare e shtetit e SHBA, Hillary Clinton)/ Presidenti Donald Trump postoi në Twitter të Hënën në mbrëmje dhe shtroi pyetjen: Pse ligjvënës...
Hillary, as 6 ditë para Inaugurimit, nuk pushon kundër Trump.
(FOTO: Brian Fallon, sekretar i shtypit i Hillary në fushatë)/ Dje, e Premte, gjatë transmetimeve të “New Day” të CNN, ish sekretari për shtypin i fushatës së Hillary Clintion, Brian Fallon tha...
WikiLeaks zbulon Republikanët që bashkëpunuan me Clinton kundër Donald Trump.
(FOTO: Julian Assange)/ Informacione e reja që vijnë nga WikiLekas tronditin Republikanët. Çështja është për “Republikanët nga emri vetëm”. Në një Email dërguar nga John Podesta për Huma Abe...
Lot, trëndafila dhe përqafime: Hillary Clinton në ditë zie për humbjen!
Nga CHARLIE SPIERING/ -John Podesta qante pa pushim. Bill Clinton vetëm qante. Hillary Clinton përqafonte anëtarët e ekipit të saj që përjetonin ditë zie -Ajo kërkoi që secili të dërgojë në ...