Etiketa: is_tag

“Jam përpjekur të punoj me përkushtim dhe e palëkundur, por…”, zbardhet letra e dorëheqjes e Blerina Balës nga drejtimi i Bashkisë Himarë
Blerina Bala ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetares së Bashkisë së Himarës. Në letrën e dorëheqjes, Bala shkruan se ka punuar me përkushtim, por për arsye personale ka dorëzuar dorëheqjen e ...
Jep dorëheqjen Blerina Bala, kryetare e Bashkisë Himarë.
Blerina Bala ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetares së Bashkisë së Himarës. Gazetari i ABC News, Elton Nika raporton se dorëheqja është zyrtarizuar pak minuta më parë. Mësohet se Bala ësh...
Rama batuta me himariotët: Nëse doni prona shkoni te Vangjel Tavo, për sherr keni Vagjel Dulen
Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Himarë për të shpërndarë titujt e pronave të pronësisë për qytetarët himariotë. Sigurisht në takimin e tij me qytetarët nuk munguan batutat. Rama tha se P...
Shpërndahen 437 tituj pronësie në Himarë/ Rama: Është shfrytëzuar si çështje për interesa politike, himariotëve nuk iu janë marrë pronat
Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të premte në Himarë, ku ka nisur shpërndarja e 437 titujve të pronësisë përgjatë këtij viti për të gjithë shtëpitë e trashëguara në zonat kadastrale me probleme ...
Jorgo Goro i Himarës jep dorëheqjen
Kryetari i Bashkisë së Himarës Jorgo ka dhënë dorëhqje pas arrestimit të tij nga Gjykata antikorrupsion, duke e konsderuar arrestimin një manipuliom prpogandistik, që ka helmuar dhe raportet mes d...
Arrestohet kryetari në detyrë i bashkisë së Himarës, Jorgo Goro
HIMARË- Kryetari në detyrë i Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme. Ai mbeti në detyrë si kryebashkiak i Himarës edhe pse humbi zgjedhjet lokale t...
“Beleri, turpi i Himarës”/ Krahasimi i ish zyrtarit të policisë: Nëse Kurti do kandidonte Radojçiçin, do ta vrisnin!.
Ish drejtori i policisë, Shemsi Prençi deklaroi se Fredi Beleri është turpi i Himarës. Në emisionin “360 gradë’ në ABC News, Prençi u shpreh se nëse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të ka...
I kërkoi Rama të drejtojë Himarën? Tavo: S’ka asgjë të vërtetë në lajmet greke!
Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se kryeministri shqiptar Edi Rama ka nisur bisedimet për të gjetur një kryetar provizor të Bashkisë së Himarës. Sipas kësaj gazete i përzgjedhur është ish-depute...
Pse emri i Belerit e kompromenton politikën e Greqisë për minoritetin
Nga Ardit Rada Si kryebashkiak i zgjedhur i Himarës dhe i bindur në pafajësinë e tij, Fredi Belerit do t’i kishte hije t’i drejtohej banorëve me një urim për 111-vjetorin e Pavarësisë. Mirëpo k...
SPAK i sekuestron 13 mijë m2 truall Artan Gaçit, burri i ish ministres së Jashtme, Xhaçka.
  SPAK i sekuestron 13 mijë m2 truall Artan Gaçit bashkëshortit të Ministres Olta Xhaçka. Toka ndodhet në Gjilekë dhe është sekuestruar pas dyshimeve për falsifikim të dokumenteve. S...